Ta oferta pracy jest nieaktualna od 16 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska

  • Sosnowiec, śląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 2018-03-09

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Jesteśmy międzynarodowym liderem w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie komponentów i systemów dla przemysłu motoryzacyjnego. Pracują dla nas 83 zakłady produkcyjne, 12 biur R&D w 19 krajach. Zatrudniamy 36 900 pracowników, a nasz obrót w 2013 roku wyniósł 6 bilionów Euro. Grupa Magneti Marelli jest dostawcą dla wszystkich wiodących rynków motoryzacyjnych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz na dalekim Wschodzie.

    Linia biznesu Exhaust rozwija i produkuje układy wydechowe dla pojazdów silnikowych, przy użyciu wysokiej jakości i zaawansowanych technologii. Nasze fabryki i centra R&D pracują we Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Serbii, Argentynie, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Brazylii, Chinach, Indiach oraz Turcji.

    Poszukujemy ludzi utalentowanych, z pasją, otwartych na zmiany. Oferujemy szerokie możliwości rozwoju zawodowego w międzynarodowym i innowacyjnym środowisku.

    Obecnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:
    Miejsce pracy: Sosnowiec

                     Magneti Marelli Poland - Zakład Exhaust Systems

    Zakres obowiązków:

    • Zarządzanie dokumentacją Zintegrowanego Systemu Zarządzania;
    • Nadzorowanie pomiarów środowiska pracy;
    • Zarządzanie dokumentacją z badań środowiska pracy;
    • Organizacja i przeprowadzanie szkoleń z zakresu BHP i Ochrony Środowiska, PPOŻ;
    • Prowadzenie ewidencji wypadków przy pracy oraz rejestru ZPW, UC, UA;
    • Nadzór nad gospodarką odpadami, aktualizacją ryzyka zawodowego oraz bezpieczeństwem PPOŻ;
    • Współpraca z jednostkami zewnętrznymi w obszarze BHP i ochrony środowiska;
    • Przygotowywanie instrukcji, pomocy wizualnych oraz pozostałej dokumentacji z zakresu BHP, Ochrony Środowiska i PPOŻ oraz systemu WCM;
    • Udział w odbiorach BHP maszyn i wyposażenia;
    • Nadzór nad substancjami chemicznymi i ich kartami charakterystyk;
    • Wdrażanie metodologii World Class Manufacturing w obszarze BHP i środowiska;
    • Uczestnictwo w projektach doskonalących;
    • Wsparcie w przygotowaniach działu do audytów WCM.

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe, specjalność: BHP i Ochrona Środowiska;
    • Dobra znajomość przepisów prawnych dot. prawa pracy, bezpieczeństwa pracy, p. poż. i ochrony środowiska;
    • Min. 2 lata doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej;
    • Wiedza z zakresu bezpieczeństwa maszyn oraz nowoczesnych rozwiązań dotyczących BHP;
    • Znajomość systemów zarządzania zgodnych z OHSAS 18001:2007, ISO 14001:2004;
    • Dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca pracę w międzynarodowym środowisku;
    • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office ze szczególnym uwzględnieniem Ms Excel;
    • Dyspozycyjność;
    • Umiejętność analizowania i rozwiązywania złożonych problemów, dostrzegania potrzeb
      i dostarczania kreatywnych rozwiązań;
    • Umiejętność pracy w zespole;
    • Dobra organizacja własnej pracy, samodzielność, odpowiedzialność;
    • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne oraz analityczne;
    • Nastawienie na realizację zadań.

    Mile widziane:

    • Certyfikat audytora wewnętrznego bądź pełnomocnika systemu zarządzania OHSAS 18001, ISO 14001, ISO 5001;
    • Uprawnienia inspektora p. poż.;
    • Znajomość języka włoskiego;
    • Znajomość systemu SAP;
    • Znajomość metodologii WCM pod kątem BHP i Ochrony Środowiska.

    Oferujemy:

    • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
    • Możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia zawodowego w międzynarodowej firmie
      o ugruntowanej pozycji na rynku motoryzacyjnym;
    • Interesującą pracę w zgranym zespole;
    • Dobrą atmosferę pracy.

    Osoby zainteresowane prosimy o nadesłanie CV w wersji polskiej za pomocą przycisku aplikowania

    Na przesłanych dokumentach prosimy dopisać następującą klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych, D.U. nr 133, poz. 883).

    Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.