Specjalista ds. BHP, Ochrony Środowiska i PPOŻ

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut LotnictwaO firmie

Rekrutacja zdalna

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Aleja Krakowska 110/114

Warszawa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Airbus czy Pratt & Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych i kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych.

W związku z rozwojem zespołu, poszukujemy najlepszej osoby na stanowisko:

Zadania:

  • Nadzór na zapewnieniem ergonomicznych i bezpiecznych warunków pracy, kontrola jakości środowiska pracy,
  • Opracowywanie wewnętrznych zarządzeń, regulaminów i instrukcji ogólnych dotyczących BHP, ochrony środowiska, PPOŻ,
  • Informowanie i raportowanie o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych wraz z wnioskami zmierzającymi do usunięcia tych zagrożeń,
  • Uczestnictwo w dochodzeniach powypadkowych, formułowanie wniosków dotyczących przyczyn wypadków oraz przygotowywanie oraz archiwizowanie dokumentacji,
  • Dokonywanie oceny ryzyka zawodowego, które wiąże się z wykonywana pracą,
  • Organizowanie i prowadzenie szkoleń dla pracowników z zakresy BHP, ochrony środowiska i PPOŻ,
  • Doradztwo z zakresu przepisów ochrony środowiska, PPOŻ, Ochrony środowiska, współpraca z innymi komórkami w zakresie inicjowania, wspierania, opiniowania i wdrażania działań dotyczących tych obszaru.
  • Nadzór nad wyposażaniem i konserwacją podręcznego sprzętu gaśniczego oraz oznakowaniem tablic ochrony przeciwpożarowej i ewakuacyjnej,
  • Współpraca z organami Państwowej Straży pożarnej,
  • Przeprowadzanie kontroli z zakresu ochrony przeciwpożarowej i raportowanie o stwierdzonych nieprawidłowościach oraz wdrażanie działań zaradczych,
  • Nadzorowanie konserwacji i przeglądów instalacji systemów sygnalizacji przeciwpożarowej, systemów oddymiania, systemów gaszenia gazem, instalacji hydrantów na terenie całego Instytutu oraz terenów przyległych,
  • Nadzorowanie instalacji bezpieczeństwa pożarowego, kontrolowanie prac zgłoszonych jako prace niebezpieczne pożarowo,
  • Nadzorowanie i weryfikowanie systemu ewakuacji,
  • Przygotowywanie i nadzorowanie dokumentacji wynikającej z przepisów BHP, Ochrony Środowiska, PPOŻ i innych,
  • Współpraca z właściwymi organizacjami państwowymi i wewnętrznymi w zakresie BHP, Ochrony Środowiska i PPOŻ oraz nadzór nad wdrożeniem decyzji administracyjnych i innych zaleceń z tej dziedziny,
  • Raportowanie, prowadzenie dokumentacji, sprawozdań związanej z wymogami dotyczącymi ochrony środowiska, BHP i PPOŻ,
  • Prowadzenie bieżących spraw związanych z ochroną środowiska, gospodarką odpadami, BHP, PPOŻ w tym ewidencji odpadów oraz organizacja pomiarów środowiskowych,
  • Zlecanie badań, analiz i oceny jakości środowiska,
  • Kontrola gospodarki odpadami w celu zgodności z wymogami prawnymi.
  • Przygotowanie planu kontroli i audytów odnośnie sprawdzenia zgodności działań firmy z przepisami ochrony środowiska, BHP i PPOŻ oraz nadzór nad realizacją działań korygujących.

Oczekujemy:

  • Wykształcenia wyższego w kierunku Ochrona Środowiska,
  • Ukończone minimum studia podyplomowe o kierunku Bezpieczeństwa i Higieny pracy,
  • Doświadczenie na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków,
  • Umiejętność posługiwania się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym (poziom B1),
  • Znajomość praktyczna środowiska MS Office,
  • Znajomość przepisów dotyczących Ochrony Środowiska, BHP i PPOŻ,
  • Znajomość przygotowania sprawozdań z zakresu korzystania ze środowiska,
  • Umiejętności komunikacyjne oraz umiejętność wywierania pozytywnego wpływu na środowisko pracy,
  • Umiejętności analitycznych oraz proaktywnego nastawienia do rozwiązywania problemów,
  • Silnie rozwiniętych umiejętności interpersonalnych (współpraca w zespole oraz z klientem wewnętrznym oraz zewnętrznym),
  • Umiejętności koordynowania kilku projektów na raz,
  • Samodzielności oraz odpowiedzialności za powierzone zadania.

Mile widziane:

  • Uprawnienia inspektora PPOŻ.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy
  • Dofinansowanie do wypoczynku
  • Dofinansowanie do świąt
  • Prywatna opieka medyczna
  • Grupowe ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie do karty Multisport
  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych
  • Rowerownia
Pracodawca ma prawo do zakończenia rekrutacji we wcześniejszym terminie.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy