Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista ds. BHP, ppoż. i Ochrony Środowiska

Adler Pelzer Group

  • Bielsko-Biała

    Bielsko-Biała, śląskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna

Twój zakres obowiązków

  • Kontrolowanie i raportowanie warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad BHP w pracy, wdrażanie zmian w zakresie bezpiecznych praktyk i procedur pracy,

  • Motywowanie i inspirowanie całego personelu do zaangażowanego przestrzegania standardów BHP, Ppoż. I Ochrony Środowiska,

  • Podejmowanie aktywnych działań mających na celu budowanie świadomości w obszarze BHP, a w szczególności mającej na celu eliminację wypadków i zagrożeń wypadkowych,

  • Realizacja szkoleń BHP zgodnie z potrzebami,

  • Wykonywanie zadań służby BHP zgodnie z Rozporządzeniem,

  • Inicjowanie działań i opiniowanie proponowanych rozwiązań w zakresie BHP, Ppoż. i Ochrony Środowiska,

  • Prowadzenie audytów i kontroli obiektów dotyczących BHP, Ppoż. i Ochrony Środowiska,

  • Przeprowadzanie szkoleń wstępnych BHP, Ppoż. i Ochrony Środowiska,

  • Opracowywanie i aktualizowanie materiałów szkoleniowych,

  • Koordynacja działań naprawczych i doskonalących,

  • Przygotowywanie i nadzór nad dokumentacją dot. wdrożonych systemów zarządzania w zakresie BHP, Ppoż. i Ochrony Środowiska,

  • Przygotowywanie niezbędnych analiz i statystyk, sporządzanie raportów zgodnie z wewnętrznymi procedurami firmy,

  • Analiza stanowisk pracy pod względem ergonomii,

  • Prowadzenie, aktualizacja i zarządzanie zawartością w zakresie dokumentacji BHP, Ppoż. i Ochrony Środowiska,

  • Prowadzenie i sporządzanie wymaganych prawem rejestrów i sprawozdań w zakresie BHP, Ppoż. i Ochrony Środowiska,

  • Sporządzanie dokumentacji powypadkowej, analiza danych dotyczących wypadków, a także analizowanie nowych procesów i maszyn pod kątem zdarzeń potencjalnie wypadkowych; prowadzenie analizy zagrożeń i oceny bezpieczeństwa dla danego stanowiska pracy,

  • Zarządzanie procesami wg norm ISO 9001, 14001, 45001,

  • Znajomość przepisów ochrony środowiska i sprawozdawczości w tym zakresie,

  • Zarządzanie BDO,

  • Odpowiedzialność za audyty zewnętrzne: klienta, ISO, organy kontrolne, ubezpieczycieli oraz wewnątrzkorporacyjne.

Nasze wymagania

  • Wykształcenia kierunkowego – zgodne z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie BHP,

  • Doświadczenia na podobnym stanowisku przez okres 5 lat,

  • Doświadczenia w zakładzie zatrudniającym minimum 300 osób,

  • Znajomości polityk, procedur i dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, Ppoż. i Ochrony Środowiska,

  • Biegłej znajomość pakietu Microsoft Office,

  • Praktycznej znajomość norm ISO 9001, 14001, 45001,

  • Mile widziane uprawnienia audytora wewnętrznego ISO 14001 oraz 45001,

  • Znajomości języka angielskiego umożliwiającego swobodną komunikację,

  • Elastyczności i dyspozycyjności do pracy,

  • Wysoko rozwiniętej umiejętności komunikacji interpersonalnej,

  • Umiejętności pracy w zespole,

  • Samodzielności w działaniu.

To oferujemy

  • Wynagrodzenie adekwatne do umiejętności,

  • Możliwość rozwoju zawodowego,

  • Umowę o pracę na pełny etat.

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

Więcej o nas na: http://www.adlerpelzer.com

„Adler Pelzer Group” jest wiodącym dostawcą izolacji akustycznych oraz elementów wykończenia wnętrza dla przemysłu samochodowego. Dzięki innowacyjnej technologii i doświadczeniu w projektowaniu rozwiązań akustycznych oraz niezawodnemu spełnianiu wymagań klientów, jesteśmy od wielu lat partnerem wiodących producentów samochodów. W naszych 60 fabrykach na całym świecie zatrudniamy około 10 000 osób.

Przewiń do profilu firmy