Specjalista ds. BHP, PPOŻ i Ochrony Środowiska

  • Mielec, podkarpackie
  • Specjalista
  • 09.11.2018
  • Ważna jeszcze 18 dni (do 09.12.2018)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Jesteśmy częścią międzynarodowego koncernu Schweiter Technologies AG.
    Nasze zakłady są ulokowane w Szwajcarii i Polsce.
    Posiadamy kluczowe kompetencje w zakresie projektowania oraz produkcji środków transportu publicznego.
    W ciągu ponad 60- letniej historii naszej firmy staliśmy się wiodącym producentem kompozytów, w szczególności ścian czołowych do pojazdów kolejowych oraz elementów wyposażenia wnętrz, a także systemów podłóg, dachów i ścian bocznych pojazdów transportu publicznego.
    Zatrudniamy już ponad 250 Pracowników.
    W związku z realizowaniem nowych projektów poszukujemy osób gotowych do podjęcia długoterminowej współpracy

    Obecnie poszukujemy kandydata na stanowisko:
    SPECJALISTA DS. BHP, PPOŻ I OCHRONY ŚRODOWISKA
    Miejsce pracy: Mielec

    Główne zadania i odpowiedzialności:

    • Wykonywanie zadań służby BHP zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami kodeksu pracy
      i rozporządzeń wykonawczych,
    • Sporządzanie i przechowywanie dokumentacji dotyczącej wypadków przy pracy, sporządzanie protokołów powypadkowych, analiza przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz podejmowanie działań zapobiegawczych,
    • Współpraca z lekarzem medycyny pracy w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej Pracowników.
    • Nadzór nad wdrażaniem zaleceń pokontrolnych przez kierowników poszczególnych komórek org. firmy, opracowywanie meldunków i odpowiedzi do właściwych urzędów na temat stopnia realizacji zaleceń,
    • Opracowywanie norm przydziału odzieży roboczej i ochronnej, obuwia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej dla pracowników,
    • Opracowanie i przedstawianie zarządowi nie rzadziej niż raz w roku analiz       stanu bezpieczeństwa
      i higieny pracy oraz czynników szkodliwych dla zdrowia zawierających propozycje rozwiązań organizacyjnych i technicznych mających na celu zapobieganie zagrożeniom jak również poprawę warunków pracy,
    • Stała kontrola przestrzegania przepisów BHP, p. poż., sanitarnych i ochrony środowiska,
    • Nadzór i organizacja oraz zlecanie i pilnowanie terminowości i harmonogramów badań, pomiarów
      i analiz środowiskowych, ich kompletowanie i przechowywanie wyników.
    • Opracowanie zbiorczych zestawień       danych o rodzajach i ilościach wytworzonych odpadów
    • Przekazywanie organizacji odzysku informacji na temat masy wprowadzonych na rynek polski opakowań
    • Opracowanie wykazu zawierającego zbiorcze zestawienie informacji o zakresie korzystania ze środowiska oraz wysokości należnych opłat
    • Prowadzenie kart przekazania odpadów oraz ewidencji odpadów
    • Sporządzanie sprawozdań KOBIZE
    • Przekazywanie informacji do Centralnego Rejestru Operatorów
    • Składanie sprawozdań z bilansu LZO

    Wymagania dla kandydatów:

    • Wykształcenie wyższe w zakresie BHP
    • Minimum 3 letnie doświadczenie w służbie BHP
    • Praktyczna znajomość przepisów BHP, PPOŻ, Prawa pracy, Ochrony środowiska, Normy ISO 14001
    • Umiejętność przeprowadzania szkoleń i audytów wewnętrznych
    • wysokie zdolności komunikacyjne, otwartość i inicjatywa w kontakcie z współpracownikami
    • samodzielność w działaniu i podejmowaniu decyzji,
    • znajomość języka angielskiego - język niemiecki mile widziany,

    Oferujemy:

    • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w strukturach międzynarodowego koncernu Schweiter Technologies AG.
    • możliwość współpracy z kluczowymi producentami taboru szynowego na całym świecie takimi jak Stadler, Siemens, Bombardier, Solaris.
    • możliwość rozwoju w międzynarodowych strukturach Grupy Schweiter Technologies
    • atrakcyjne wynagrodzenie + dodatkowe premie miesięczne,
    • grupowe ubezpieczenie na życie,
    • bogaty pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty multisport, dofinansowanie do świąt),
    • regularne szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne zwiększające samodzielność i możliwość awansu,
    • szczególną dbałość o środowisko pracy i atmosferę w zakładzie,
    • profesjonalne narzędzia pracy oraz środki ochrony osobistej,
    Osoby zainteresowane ofertą pracy prosimy o przesłanie CV wraz z nazwą stanowiska pracy za pomocą Aplikuj
    Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. nr 133 poz. 883).”

    Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.