Specjalista ds. BHP

PIT-RADWAR S.A.

  • Krakowska 64, Krzyki, Wrocław
    Wrocław, dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna

Krakowska 64

Krzyki

Wrocław

Twój zakres obowiązków

  • Inicjowanie i propagowanie działań na rzecz poprawy kultury bezpieczeństwa w organizacji,

  • Przygotowywanie procedur, zarządzeń i dokumentacji systemowej w zakresie bhp w tym ISO 45001,

  • Przeprowadzanie szkoleń w zakresie BHP,

  • Kontrolowanie stanu bezpieczeństwa i higieny pracy, doradztwo w tym zakresie,

  • Opiniowanie szczegółowych instrukcji dotyczących BHP,

  • Opiniowanie dokumentacji dotyczącej modernizacji obiektów, a także nowych inwestycji oraz zgłaszanie wniosków dotyczących uwzględnienia wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy w tej dokumentacji,

  • Opiniowanie projektów nowych stanowisk pracy w zakresie BHP oraz kupowanych maszyn i urządzeń, jak też zgłaszanie wniosków dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w prowadzonych procesach produkcyjnych,

  • Dokonywanie odbioru w zakresie zgodności z przepisami BHP przekazywanych do użytkowania obiektów budowlanych albo ich części, w których przewiduje się pomieszczenia pracy, urządzenia produkcyjne oraz inne urządzenia mające wpływ na warunki pracy i bezpieczeństwo pracowników,

  • Prowadzenie postępowań powypadkowych, analiza zagrożeń i zdarzeń potencjalnie wypadkowych,

  • Organizowanie i nadzorowanie badań oraz pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia, jak również prowadzenie rejestru pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia na stanowiskach pracy,

  • Opracowywanie ocen ryzyka zawodowego,

  • Realizacja wszystkich innych działań wymienionych w rozporządzeniu w sprawie służb BHP.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe o kierunku BHP lub wykształcenie wyższe techniczne i studia podyplomowe o kierunku BHP,

  • Aktualne okresowe szkolenie dla pracowników służb BHP,

  • Minimum 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w dużej firmie o charakterze produkcyjnym,

  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawnych w zakresie BHP oraz ich praktycznego zastosowania,

  • Szkolenie audytora wewnętrznego ISO 4500,

  • Bardzo dobrze rozwinięte zdolności komunikacyjne oraz umiejętności przekazywania wiedzy,

  • Samodzielność w podejmowaniu decyzji,

  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej,

  • Umiejętność pracy w zespole,

  • Prawo jazdy kat. B.

Mile widziane

  • Znajomość normy BS OHSAS 18001, ISO 45001:2018.

To oferujemy

  • Możliwość realizacji ciekawych wyzwań i pogłębiania specjalistycznej wiedzy,

  • Tworzenie warunków dla ciągłego rozwoju kompetencji i zdobywania wiedzy,

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

  • Pakiet benefitów firmowych w tym: opiekę medyczną, dofinansowanie do karty Multisport, dofinansowanie do wypoczynku.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci