Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. BHP

Schoeller Allibert Sp. z o.o.O firmie

Schoeller Allibert Sp. z o.o.

Fryderyka Wilhelma Redena 5

Zabrze

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Przeprowadzanie kontroli warunków pracy.
  • Bieżące informowanie pracodawcy o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych.
  • Opiniowanie szczegółowych instrukcji dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy na poszczególnych stanowiskach pracy.
  • Udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz w opracowywaniu wniosków wynikających z badania przyczyn i okoliczności tych wypadków.
  • Prowadzenie rejestrów, kompletowanie i przechowywanie dokumentów.
  • Doradztwo w zakresie stosowania przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
  • Udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego, które wiąże się z wykonywaną pracą.
  • Prowadzenie szkoleń w dziedzinie BHP oraz szkoleń specjalistycznych.
  • Współpraca z laboratoriami upoważnionymi, do dokonywania badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia lub warunków uciążliwych, występujących w środowisku pracy.
  • Uczestniczenie w konsultacjach w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
  • Inicjowanie i rozwijanie na terenie zakładu pracy różnych form popularyzacji problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe w specjalności bhp lub ukończone studia podyplomowe w dziedzinie bhp.
  • Uprawnienia Specjalisty BHP.
  • Przygotowanie w zakresie metodyki i prowadzenia szkoleń.
  • Umiejętności prezentowania asertywnej postawy.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Analityczne myślenie, w tym dostrzegania związków przyczynowo – skutkowych.
  • Dobra organizacja własnej pracy, samodzielność i odpowiedzialność.

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.
  • Szeroki pakiet socjalny.
  • Duże możliwości rozwoju i nauki.
  • Praca w miłej atmosferze.
  • Szansa na zdobycie ciekawego doświadczenia w prężnie rozwijającej się firmie na rynku polskim i europejskim.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna

Firma Scholler Allibert Sp. z o.o. od ponad 50 lat projektuje, rozwija, patentuje i produkuje opakowania zwrotne z tworzywa sztucznego. Nasze działania skupiamy na siedmiu segmentach rynkowych takich jak: rolnictwo, motoryzacja, rynek przetwórstwa spożywczego, branża napojów, handel detaliczny, produkcja przemysłowa oraz wynajem opakowań. Oferujemy szeroki zakres standardowych oraz dopasowanych do potrzeb klienta rozwiązań opakowaniowych. Na całym świecie posiadamy 13 fabryk i zatrudniamy ponad 2000 osób. W 2016 roku powstała jedna z najnowocześniejszych fabryk w całej grupie zlokalizowana w Zabrzu.

Specjalista ds. BHP, Fryderyka Wilhelma Redena 5, Zabrze