Oferta pracy

Specjalista ds. BHP

ID LOGISTICS POLSKA S.A.O firmie

  • Zgorzelec

    Zgorzelec, dolnośląskie
  • Ogłoszenie wygasło 20 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • podejmowanie i inicjowanie działań zmierzających do poprawy warunków BHP

  • tworzenie kultury BHP, opracowywanie i wdrażanie działań i programów prewencyjnych w zakresie bezpieczeństwa pracy

  • opracowywanie i aktualizacja procedur i instrukcji BHP i PPOŻ, sporządzanie dokumentacji, raportów, analiz

  • przeprowadzanie szkoleń BHP i PPOŻ

  • kontrola przestrzegania przepisów prawnych, zasad i obowiązujących procedur BHP i PPOŻ

  • zapewnienie zgodności wszystkich działań w firmie z przepisami BHP i PPOŻ

  • udział w ocenie ryzyka zawodowego na poszczególnych stanowiskach

  • przeprowadzanie cyklicznych audytów BHP zgodnie z wewnętrznymi procedurami oraz raportowanie wyników

  • przeprowadzanie postępowań powypadkowych, ustalanie przyczyn oraz okoliczności wypadków przy pracy, wprowadzanie działań zaradczych oraz prowadzenie wymaganej dokumentacji

  • opiniowanie podejmowanych działań pod kątem ich zgodności z obowiązującymi przepisami BHP

  • współpraca z zewnętrznymi organami nadzoru i kontroli (PIP, PIS, UDT)

  • współpraca z jednostkami zewnętrznymi w zakresie badania środowiska pracy

  • doradztwo w zakresie doboru wyposażenia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej na stanowiskach

  • współpraca z pracownikami służby BHP w pozostałych lokalizacjach na terenie Polski

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe lub studia podyplomowe w zakresie BHP

  • minimum dwuletnie doświadczenie w pracy na stanowisku specjalisty lub Inspektora ds. BHP (mile widziane doświadczenie w branży TSL lub dużych placówkach handlowych typu markety)

  • bardzo dobra znajomość przepisów BHP i PPOŻ i prawa pracy oraz umiejętność ich interpretacji

  • uprawnienia i doświadczenie w prowadzeniu szkoleń BHP

  • znajomość j. angielskiego umożliwiającego komunikację (B1)

  • gotowość do nauki

  • umiejętność reagowania w sytuacjach stresowych

  • komunikatywność, umiejętność współdziałania

  • dyspozycyjność

To oferujemy

  • konkurencyjne wynagrodzenie

  • rozwój zawodowy w strukturach firmy

  • szkolenia zwiększające kwalifikacje

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • napoje

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne