Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. BHP

Hegelmann GroupO firmie

  • Zgorzelec
    Zgorzelec, dolnośląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie rejestrów, kompletowanie i przechowywanie dokumentów dotyczących wypadków w pracy, stwierdzonych chorób zawodowych i podejrzeń o takie choroby, a także przechowywanie wyników badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy;
  • organizacja i prowadzenie instruktażu ogólnego dla nowych pracowników, stażystów, studentów odbywających praktyki i innych osób oraz szkoleń okresowych w języku polskim oraz rosyjskim lub angielskim;
  • współdziałanie z lekarzem sprawującym profilaktyczną opieką zdrowotną nad pracownikami, a w szczególności przy organizowaniu okresowych badań lekarskich pracowników;
  • sporządzanie i przedstawianie pracodawcy, co najmniej raz w roku, okresowych analiz stanu bezpieczeństwa i higieny pracy zawierających propozycje przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia i zdrowia pracowników oraz poprawę warunków pracy;
  • opiniowanie szczegółowych instrukcji dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy na poszczególnych stanowiskach pracy.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe lub ukończone studia podyplomowe zakresu z BHP;
  • minimum dwuletnie doświadczenie w pracy na stanowisku o podobnym zakresie zadań;
  • znajomość przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej, prawa pracy;
  • znajomość technicznych aspektów bezpieczeństwa pracy, umiejętność obiektywnej analizy i oceny sytuacji;
  • uprawnienia Inspektora / Specjalisty PPOŻ będą dodatkowym atutem;
  • dobra organizacja pracy, samodzielność, dokładność, terminowość;
  • inicjatywa, umiejętność pracy w zespole.

To oferujemy

  • Możliwość rozwoju zawodowego;
  • Szkolenia (wewnętrzne i zewnętrzne);
  • Przyjazna i pomocna kultura biznesu;
  • Pakiet świadczeń.

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • owoce
  • spotkania integracyjne
  • brak dress code’u
  • dofinansowanie dojazdów do pracy

Specjalista ds. BHP, Zgorzelec