Ta oferta pracy jest nieaktualna od 5 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. Bilansowania i Prognoz (m/k)

  • Poznań, wielkopolskie
  • Specjalista
  • 17.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Kim jesteśmy?

    EWE jako koncern energetyczny działa na rynku niemieckim od ponad 85 lat. W Polsce od prawie 20 lat zajmujemy się sprzedażą gazu ziemnego, usług energetycznych oraz energii elektrycznej. Posiadamy własną sieć dystrybucyjną. Dynamicznie rozwijamy zakres naszych usług zarówno pod względem terytorialnym jak i produktowym. Chcemy oferować klientom zróżnicowane rozwiązania multienergetyczne od jednego dostawcy.

    Miejsce pracy: Poznań

    Zadania dla Ciebie:

    • realizacja zadań związanych z codziennym bilansowaniem portfela zakupu/sprzedaży gazu
    • nadzór nad prawidłowością realizacji zadań związanych z procesem grafikowania na rynku energii elektrycznej
    • doskonalenie metod prognozowania krótkoterminowego
    • monitoring zbilansowania portfela energii elektrycznej i gazu oraz podejmowanie działań mających na celu przeciwdziałanie niezbilansowaniu
    • tworzenie i doskonalenie modeli/narzędzi analitycznych
    • wykonywanie analiz i udział w projektach wewnętrznych z obszaru optymalizacji kosztów bilansowania i dostarczania paliwa gazowego
    • udział w procesie budowania ofert dla klientów
    • udział w procesie zarządzania ryzykiem handlowym związanym z bilansowaniem
    • realizacja zadań związanych z bilansowaniem systemu gazowego

    Dla nas najważniejsi są:

    Ludzie
    Zasady
    Rozwój
    Inicjatywa
    Atmosfera

    Zainteresowany/a? Czytaj dalej!!!

    Szukamy ludzi, którzy:

    • znają zasady działania rynku gazu ziemnego i energii elektrycznej w Polsce
    • mają kilkuletnie doświadczenie na stanowisku z podobnym zakresem obowiązków
    • potrafią budować modele analityczne z zastosowaniem np. Excel, VBA
    • mają zdolności analityczne i potrafią pracować z dużą ilością danych
    • posiadają wykształcenie wyższe o profilu inżynierskim lub ekonomicznym
    • znają język niemiecki lub angielski na poziomie komunikatywnym
    • posiadają prawo jazdy kat. B

    Oferujemy:

    • umowę o pracę
    • elastyczny system pracy
    • indywidualny plan rozwoju rozwijający Twoje umiejętności
    • ubezpieczenia zdrowotne, wypadkowe, prywatną opiekę medyczną
    • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, a w nim m.in. dopłaty do wypoczynku dla Ciebie i Twoich dzieci, karty podarunkowe, paczki świąteczne dla dzieci
    • szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
    Brzmi interesująco? Zapraszamy Cię do złożenia aplikacji. Chętnie Cię poznamy!
    Zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się tylko z wybranymi osobami.