Oferta pracy

Specjalista ds. celnych

Moto-Profil Sp. z o.o.

  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Niedźwiedziniec 10

Chorzów

Twój zakres obowiązków

  • Umiejętność prawidłowej klasyfikacji towarów zgodnie z regułami Nomenklatury Scalonej.

  • Współpraca z działami wewnętrznymi przy kwalifikacji nowych towarów.

  • Obsługa zgłoszeń celnych w systemie Huzar (import, eksport, tranzyt, procedury specjalne, procedura uproszczona) przy dobrej znajomości procedur celnych.

  • Obsługa systemów dostępnych na Platformie PUESC (znajomość zagadnień z zakresu Intrastat, Sent, Akcyza).

  • Opracowywanie, aktualizacja i weryfikacja procedur związanych z cłem / akcyzą / importem towarów.

  • Zapewnianie zgodności dokumentów i deklaracji z przepisami celnymi i podatkowymi.

  • Monitorowanie przebiegu odpraw, czynne uczestnictwo w postępowaniach kontroli celnej.

  • Współpraca z przedstawicielami organów celnych.

  • Wystawienie certyfikatów pochodzenia, dokumentów tranzytowych i innych dokumentów towarzyszących przesyłkom.

  • Archiwizacja prowadzonej dokumentacji.

  • Realizacja obowiązków wynikających z przepisów prawa energetycznego (pakiet paliwowy, URE) oraz przepisów związanych z ochroną środowiska, w tym BDO.

Nasze wymagania

  • Doświadczenie zawodowe w sprawach celnych.

  • Bardzo dobra znajomość zasad i przepisów celnych stosowanych w UE i w Polsce.

  • Praktyczne umiejętności w przygotowaniu zgłoszeń importowych, eksportowych oraz tranzytowych.

  • Dobra znajomość pakietu MS Office.

  • Komunikatywność, dobra organizacja pracy, samodzielność, zaangażowanie, umiejętność pracy w zespole.

  • Znajomość języka angielskiego – min. komunikatywna.

Mile widziane

  • Uprawnienia Agenta Celnego (wpis na listę agentów celnych).

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • parking dla pracowników

  • dofinansowanie wypoczynku

  • inicjatywy dobroczynne

  • Kafeteria MyBenefit

  • Dofinansowanie do obiadów w formie kateringu

Biuro Firmy Moto-Profil to ponad 300 osób zatrudnionych w 20 działach.

Co możemy powiedzieć o sobie po 27 latach doświadczenia ? Jesteśmy drugą największą firmą w Polsce specjalizującą się w imporcie i dystrybucji samochodowych części zamiennych, akcesoriów oraz wyposażenia warsztatowego. Naszym partnerom handlowym dostarczamy również autorskie rozwiązania informatyczne oraz pełne wsparcie merytoryczne w tym zakresie.

Naszą kadrę zasilają specjaliści wielu różnych dziedzin (prawnej, księgowej, finansowej, marketingowej), a także inżynierowie, analitycy, managerowie oraz informatycy. Przy użyciu najnowszego sprzętu informatycznego, każdego dnia pracownicy biurowi pracują nad prawidłowym działaniem i obsługą Firmy.

Przewiń do profilu firmy