Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. celnych i logistyki

Schenker Sp. z o.o.O firmie

  • Kraków
    Kraków, małopolskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Weryfikacja kompletności i jakości dokumentacji celnej (w tym uzupełnianie brakującej dokumentacji w celu zapewnienia skutecznego i zgodnego z wymogami prawa procesu obsługi celnej), a także uczestnictwo w procesie przekazywania dokumentów do odpowiednich organów celnych.
  • Dokonywanie w sposób terminowy i poprawny czynności celnych powiązanych z towarem lub innym zakresem obecnym w ofercie.
  • Ewidencjonowanie zdarzeń oraz monitorowanie stopnia wykorzystania wszelkich gwarancji finansowych powiązanych z procesem celnym.
  • Zapewnianie poprawności i dostępności danych w celu umożliwienia prawidłowego zafakturowania usługi celnej.
  • Kontrola i obsługa dokumentacji eksportowej, w tym dystrybucja i archiwizacja dokumentów transportowych.
  • Terminowe przygotowanie kompletnej dokumentacji i zapewnienie zgodności procesu eksportowego i celnego z obowiązującymi regulacjami.
  • Pozyskiwanie stawek i rozwiązań w eksporcie (fracht, morski, lądowy).
  • Procesowanie zamówień wysyłkowych z uwzględnieniem czynników, takich jak punkt odbioru, port pochodzenia, rozmiar kontenera, temperatura, miejsce docelowe, wymiar / waga zamówienia.
  • Kontrola kosztów transportowych.
  • Zapewnienie efektywności realizowanych dostaw, z uwzględnieniem czasu i kosztów.
  • Dobór rodzaj transportu i przewoźnika (transport za pośrednictwem przewoźnika lotniczego, oceanicznego lub drogowego w celu zapewnienia opłacalności i ustalonego czasu dostawy).

Nasze wymagania

  • Min. Rok doświadczenia w obsłudze procesów celnych.
  • Wiedza z zakresu przepisów celnych.
  • Min. 2 lata doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku dziale logistyki bądź przy organizacji transportu.
  • Ogólna wiedza dotycząca transportu lotniczego, kurierskiego, lądowego i oceanicznego oraz wyznaczania tras przewozu.
  • Wykształcenie wyższe
  • Znajomość j. angielskiego min. B2
  • Mile widziana znajomość języka niemieckiego.
  • Nakierowanie na wysoki standard jakości pracy.
  • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne.

To oferujemy

  • Możliwość wzięcia udziału w budowaniu nowego zespołu profesjonalistów dedykowanych do obsługi jednego z naszych strategicznych klientów w modelu 4PL.
  • Dołączenie do globalnej sieci logistycznej obejmującej 130 krajów.
  • Ścisła współpraca z międzynarodową siecią ekspertów w dziedzinie logistyki i innowacyjnych technologii.
  • Bycie częścią organizacji kierującej się wartościami i ideą ciągłego doskonalenia.
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
  • Możliwość organizacji lub wzięcia udziału w akcjach: Świąteczny Czas Pomagania, Zielony Czas Pomagania.
  • Możliwość wszechstronnego rozwoju poprzez udział w projektach, szkoleniach i wymianę doświadczeń.
  • Możliwość uzyskania dofinansowania do edukacji po przepracowanym roku (studia podyplomowe, szkolenia, kursy).
  • Możliwość rozwoju zawodowego w strukturach globalnej korporacji: rekrutacje wewnętrzne pozwalają wielu naszym pracownikom zdobywać nowe doświadczenia zarówno w strukturach DB Schenker w Polsce, jak i w oddziałach naszej firmy za granicą.
  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej Medicover oraz karty Multisport.
  • Możliwość dołączenia do Pracowniczego Programu Emerytalnego oraz ubezpieczenia na życie.
  • Możliwość uzyskania dodatkowego wynagrodzenia za polecenie znajomych do pracy.

Schenker Sp. z o.o.

W DB Schenker staniesz się częścią wielkiej, logistycznej sieci, która łączy globalne rynki. Wpraw w ruch swoją karierę i odkryj nieskończone możliwości kształtując przyszłość już dziś. Razem z ponad 76 000 pracownikami na całym świecie, cenimy różnorodność i czerpiemy z indywidualnych doświadczeń, pomysłów i umiejętności. Jako zintegrowany zespół możemy realnie wpływać na rzeczywistość.

Specjalista ds. celnych i logistyki, Kraków