Specjalista ds. Celnych (Logistics Customs & Duties Analyst)

BorgWarnerO firmie

  • Stefana Batorego 8, Błonie
    Błonie, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

BorgWarner

Stefana Batorego 8

Błonie

Twój zakres obowiązków

  • Wykonywanie zadań związanych z całokształtem spraw celnych

  • Bieżąca współpraca z działem Trade Compliance w zakresie stosowania przepisów prawa celnego i audytów

  • Koordynacja odpraw celnych

  • Kontakt i współpraca z agencjami i urzędami celnymi, partnerami zagranicznymi

  • Koordynacja taryfikacji importowanych i eksportowanych towarów pomiędzy zakładem a dostawca zewnętrznym

  • Weryfikacja dokumentów przewozowych i do odprawy celnej

  • Determinacja pochodzenia preferencyjnego produkowanych wyrobów, nadzór nad procesem wystawiania świadectw pochodzenia

  • Nadzór nad obiegiem dokumentacji celnej, wdrażanie nowych i nadzór na bieżącymi procedurami celnymi dotyczącymi zakładu

  • Wprowadzanie danych do systemu komputerowego, prowadzenie baz danych przesyłek

  • Przygotowywanie raportów i analiz dotyczących obszaru celnego

  • Optymalizacja kosztów w obszarze procesów celnych

  • Codzienna obsługa przesyłek import/export

Nasze wymagania

  • Wyksztalcenie wyższe, preferowane z zakresu handlu zagranicznego

  • Minimum 2 lata doświadczenia w zakresie spraw celnych w ramach firmy międzynarodowej lub agencji celnej

  • Dobra znajomość przepisów prawa celnego (preferencyjnego pochodzenia towarów, wartości celnej)

  • Doświadczenie we współpracy z agencjami celnymi i urzędami celnymi

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

  • Bardzo dobra znajomość MS Office

To oferujemy

  • Konkurencyjne wynagrodzenie, umowa o pracę

  • Bezpłatny transport do fabryki z Warszawy

  • Prywatną opiekę medyczną Medicover dla Pracownika i jego rodziny

  • Dofinansowanie do karty Multisport

  • Dofinansowania na święta, świąteczne prezenty dla dzieci pracowników

  • Możliwość dofinansowania dalszej edukacji (studia magisterskie, podyplomowe)

  • Możliwość dołączenia do ubezpieczenie PZU

  • Wsparcie merytoryczne

  • Możliwość rozwoju zawodowego

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie