Oferta pracy

Specjalista ds. Compliance

NOTUS FINANSE S.A.O firmie

Rekrutacja zdalna

NOTUS FINANSE S.A.

Marszałkowska 76

Warszawa

Czołowy lider na rynku pośrednictwa finansowego, firma NOTUS Finanse S.A., w związku z bardzo dynamicznym rozwojem poszukuje osoby na stanowisko:

OBOWIĄZKI:

  • Funkcja doradcza i informacyjnej dla Zarządu polegające na rekomendowaniu systemowych rozwiązań w zakresie zarządzania ryzykiem braku zgodności, w tym opracowywanie projektów regulacji wewnętrznych oraz inicjowanie działań w zakresie bieżącego zarządzania tym ryzykiem braku zgodności przez komórki organizacyjne Spółki
  • Monitoring zmian prawnych, analiza zmian, które wpływają na działalność operacyjną Spółki. Uczestnictwo w projektach implementacyjnych
  • Customer Due Diligence partnerów biznesowych Spółki pod kątem spełniania norm i wymagań Spółki oraz przepisów obowiązującego prawa w zakresie pośrednictwa finansowego;
  • Przeprowadzanie testów zgodności w poszczególnych obszarach działalności Spółki
  • Ocena zgodności materiałów marketingowych pod kątem ryzyka braku zgodności z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, rekomendacjami i zaleceniami organów nadzorczych oraz regulacjami wewnętrznymi Spółki, a także ryzyka utraty reputacji;
  • Prowadzeniem rejestrów Compliance: konfliktów interesów i rejestru prezentów/korzyści, braków regulacyjnych, zdarzeń ryzyka braku zgodności, rekomendacji
  • Nadzór nad procesem rozpatrywania reklamacji
  • Współpraca z organami zewnętrznymi, w tym regulatorami, instytucjami wyznaczającymi standardy i ekspertami zewnętrznymi w zakresie zapewnienia zgodności działalności Spółki z przepisami prawa oraz standardami postępowania dotyczącymi prowadzonej przez Spółkę działalności;
  • Sprawowanie funkcji szkoleniowej w kwestiach związanych z zarządzaniem ryzykiem braku zgodności, w zakresie norm i wartości etycznych oraz norm prawnych regulujących działalność Spółki w szczególności ustawy o kredycie hipotecznym oraz AML
  • Opiniowanie oraz projektowanie umów w szczególności w zakresie ryzyka braku zgodności
  • Nadzór nad monitoringiem realizacji rekomendacji poaudytowych
  • Przygotowywanie opinii prawnych z wyłączeniem prawa podatkowego
  • Opracowywanie i przedkładanie raportów z zakresu zarządzania ryzykiem braku zgodności

WYMAGANIA:

  • Preferowane wykształcenie prawnicze
  • Doświadczenie w obszarze compliance, w instytucji finansowej (co najmniej 1 rok)
  • Zainteresowanie rynkiem finansowym i jego uregulowaniami prawnymi
  • Umiejętność pracy w zespole, nastawienie na kontakt i współpracę również ze specjalistami z innych dziedzin
  • Umiejętność obsługi systemów prawniczych
  • Kreatywność, sumienność, analityczne myślenie, umiejętność organizacji pracy własnej
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego

OFERUJEMY:

  • Ciekawą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie z branży finansowej
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę (lub możliwość wyboru formy współpracy)
  • Szeroki wachlarz benefitów pracowniczych (opieka medyczna, karta Multisport, ubezpieczenia grupowe)
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy
  • Nowoczesne biuro w bardzo dobrej lokalizacji (centrum Warszawy)
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Przesłanie do NOTUS Finanse S.A. danych osobowych w zakresie szerszym, niż określony w Kodeksie pracy, lub ich ujawnienie przez kandydata na dalszych etapach procesu rekrutacyjnego, stanowi zgodę na przetwarzanie tych danych przez NOTUS Finanse S.A. w celu prowadzenia procesu rekrutacyjnego. Zgodę można wycofać w dowolnym czasie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy