Specjalista ds. Compliance

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 27.11.2018
  • Ważna jeszcze 14 dni (do 27.12.2018)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Dom Maklerski TMS Brokers jest liderem w świadczeniu usług doradztwa na rynkach walut, CFD, kontraktów terminowych i opcji.
    W tym czasie zyskał on reputację godnych
    zaufania maklerów i doradców inwestycyjnych, oferując Klientom połączenie eksperckiej wiedzy z doskonałą znajomością lokalnego rynku. Misją domu maklerskiego jest dostarczanie najwyższej jakości produktów i usług stworzonych z myślą o sukcesie Klientów.

    Opis stanowiska:

    • analiza wymogów prawnych oraz wdrażanie rozwiązań wewnętrznych w zakresie legislacyjnym,
    • kierowanie lub udział w projektach z zakresu compliance,
    • opracowanie i aktualizowanie regulacji wewnętrznych domu maklerskiego oraz prowadzenie rejestrów przewidzianych w ramach compliance,
    • kontrola prowadzonej działalności, przeprowadzanie monitoringów zgodności, kontroli oraz postępowań wewnętrznych w ramach realizacji zadań związanych z nadzorem nad zgodnością,
    • sporządzanie projektów pism i regulacji,
    • opracowywanie materiałów edukacyjnych i prowadzenie szkoleń dla pracowników,
    • bieżące wsparcie innych komórek organizacyjnych w zakresie compliance, w tym udzielanie informacji i prowadzenie konsultacji w zakresie związanym z zajmowanym stanowiskiem.

    Wymagania:

    • wykształcenie wyższe prawnicze,
    • co najmniej roczne doświadczenie na samodzielnym stanowisku specjalistycznym w obszarze związanym z compliance lub dziale prawnym w instytucji finansowej lub praca w kancelarii prawnej w obszarze rynków kapitałowych,
    • bardzo dobra znajomość przepisów krajowych i unijnych dotyczących działalności instytucji nadzorowanych,
    • znajomość rynków zagranicznych oraz rynku FOREX będzie dodatkowym atutem,
    • umiejętność identyfikacji potencjalnych ryzyk oraz przedstawianie propozycji rozwiązań,
    • umiejętność precyzyjnego formułowania wniosków w oparciu o analizę przepisów prawnych,
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

    Oferujemy:

    • pracę w renomowanym domu maklerskim w doświadczonym, dynamicznym zespole,
    • samodzielność w działaniu pod nadzorem specjalistów,
    • zdobycie wiedzy i praktycznego doświadczenia,
    • bieżący kontakt z rynkiem finansowym​.

    Prosimy o przesyłanie CV, klikając przycisk APLIKUJ znajdujący się na dole ogłoszenia.

    TMS Brokers zastrzega sobie prawo kontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami.

    Jeśli wyrażają Państwo zgodę na udział w innych procesach rekrutacyjnych organizowanych przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. z siedzibą w Warszawie w przyszłości, prosimy o dołączenie do aplikacji treści następującej zgody:

    „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. z siedzibą w Warszawie dla celów przyszłych rekrutacji prowadzonych przez ten podmiot, w szczególności w celu przedstawiania mi nowych ofert pracy, zapraszania do wzięcia udziału w przyszłych rekrutacjach oraz sprawdzania możliwości mojego uczestnictwa w przyszłych rekrutacjach prowadzonych przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. z siedzibą w Warszawie. Przyjmuję do wiadomości, że niniejsza zgoda może być cofnięta w dowolnym momencie.”
    Administratorem Państwa danych osobowych jest Dom Maklerski TMS Brokers S.A. z siedzibą w Warszawie (00-120), przy ul. Złotej 59, adres e-mail: [email protected], numer telefonu 222 766 200, wpisana do rejestru przedsiębiorców pod numerem 0000204776, posiadająca NIP: 526-275-91-31, REGON: 01571507800000, o kapitale zakładowym w wysokości 3 537 560,00 zł wpłaconym w całości, której akta rejestrowe przechowywane są w Sądzie Rejonowym dla m.st Warszawy w Warszawie, XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego („Administrator”).

    Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich poprawiania, żądania ich usunięcia, a także prawo ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych i prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli dane są przetwarzane niezgodnie z wymogami prawnymi.
    Państwa dane będą przetwarzane w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko pracy u Administratora. W przypadku wyrażenia dobrowolnej i opcjonalnej zgody, dane będą przetwarzane także dla celów przyszłych rekrutacji prowadzonych przez Administratora, w szczególności w celu przedstawiania Państwu nowych ofert pracy, zapraszania Państwa do wzięcia udziału w rekrutacjach oraz sprawdzania możliwości Państwa uczestnictwa w przyszłych rekrutacjach prowadzonych przez Administratora.

    Nie będą podlegali Państwo decyzji, która opiera się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, i wywołuje wobec Państwa skutki prawne lub w podobny sposób istotnie na nią wpływa.

    Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją ich niepodania będzie niemożność wzięcia udziału w rekrutacji.

    Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora - art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”), polegający na poszukiwaniu zatrudnianiu pracowników oraz prowadzeniu postępowań rekrutacyjnych zmierzających do zatrudnienia pracownika, którego kwalifikacje najbardziej odpowiadają zapotrzebowaniu Administratora.

    Podstawą przetwarzania Państwa danych w zakresie niezbędnym do zawarcia i wykonania umowy o pracę jest art. 6 ust. 1 lit. b RODO oraz art. 6 ust. 1 lit. c RODO w zakresie niezbędnym do wykonywania przez Administratora ustawowych obowiązków. Jeżeli wyrażą Państwo zgodę na przetwarzanie danych dla celów przyszłych rekrutacji, w tym zakresie dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO.

    W zakresie, w jakim dane przetwarzane są na podstawie odrębnej zgody, przysługuje Państwu prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

    Pozostanie to jednak bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.

    Administrator może przekazywać Państwa dane następującym odbiorcom: doradcom lub współpracownikom.

    Administrator nie planuje przekazywać Pani/Pana danych osobowych odbiorcom spoza EOG, czyli do państw trzecich.

    Dane osobowe będą przetwarzane do zakończenia procesu rekrutacji. W przypadku wyrażenia odrębnej zgody na przetwarzanie danych dla celów przyszłych rekrutacji, dane będą przetwarzane aż do zakończeniach tych rekrutacji, jednak nie dłużej niż do czasu cofnięcia zgody na przetwarzanie danych.

    Z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, przysługuje Pani/Panu prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, jeżeli administrator przetwarza dane osobowe na podstawie prawnie uzasadnionych interesów.
    Pełną informację odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.