Specjalista ds. Controllingu Strategicznego

TAURON Polska Energia Spółka AkcyjnaO firmie

Rekrutacja zdalna

TAURON Polska Energia Spółka Akcyjna

Katowice Business Point

Katowice

Kim jesteśmy?

MegaMocna drużyna Grupy TAURON to 26 tys. pracowników.
Każdego dnia wkładamy moc energii, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo kilku milionom klientów. Jesteśmy jedną z największych grup energetycznych w kraju i działamy głównie na południu Polski. Jesteśmy nastawieni na klienta, rozwój i innowacje.

Tworzymy ENERGETYKĘ JUTRA.
Dostarczamy nowoczesne rozwiązania, które dają energię w ciągle zmieniającym się świecie. Nasz potencjał stanowi energia elektryczna i gaz.

Specjalista ds. Controllingu Strategicznego [rekrutacja prowadzona online]

Twoje zadania

  • Udział w monitorowaniu efektów finansowych realizacji strategii grupy
  • Udział w opracowywaniu planów skonsolidowanych w zakresie wyników oraz cash flow i weryfikacja ich spójności ze strategią grupy
  • Analiza kluczowych czynników wpływających na wyniki oraz cash flow grupy
  • Udział w budowaniu narzędzi wspomagających analizy controllingowe na poziomie skonsolidowanym
  • Udział w modelowaniu finansowym różnych scenariuszy funkcjonowania grupy i ich wpływu na sytuację finansową
  • Monitorowanie realizacji standardów controllingu korporacyjnego w spółkach grupy kapitałowej
  • Codzienna bieżąca współpraca z bezpośrednim przełożonym, jak i z controllerami w spółkach grupy

Nasze oczekiwania

  • Roczne doświadczenie w pracy w dziale controlingu lub finansowym (analityk finansowy)
  • Wiedza z zakresu ekonomii, controllingu, rachunkowości finansowej i zarządczej
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse/rachunkowość/controling)
  • Umiejętność przeprowadzania analiz ekonomicznych
  • Bardzo dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności programu Excel na poziomie zaawansowanym
  • Umiejętność posługiwania się bazami danych do celów analitycznych
  • Umiejętność opracowywania i inicjowania nowych rozwiązań, wskazanie możliwych usprawnień
  • Wysoka motywacja do pracy
  • Samodzielność, wnikliwość, rzetelność
  • Bardzo dobre umiejętności komunikacji i współpracy w zespole

Mile widziane

  • Dodatkowe kwalifikacje zawodowe potwierdzające rozszerzenie kwalifikacji po ukończeniu studiów w obszarze controlingu, rachunkowości zarządczej i finansowej

Oferujemy

  • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
  • Program
    wdrożeniowy
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie
    na życie
  • Pracowniczy Program Emerytalny
  • Dofinansowanie
    do wypoczynku
  • Karta
    Multisport
  • Udogodnienia dla rodziców oraz przyszłych mam

Oferta różni się w zależności od Spółki/lokalizacji.

Sprawdź podczas rozmowy rekrutacyjnej, co jeszcze możemy Ci zaoferować.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Kontakt do rekrutera: Agnieszka 516 116 537

Zachęcamy do zapoznania się z klauzulą informacyjną dotyczącą procesu rekrutacji pod adresem www.tauron.pl/rodo/rodo-klauzula-rekrutacja-tpe-centrala

Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Spółka: TAURON Polska Energia S.A.

Lokalizacja: Katowice

Oddział: Centrala

Nr ref: TPE/2020/03/03

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy