Oferta pracy

Specjalista ds. Cyberbezpieczeństwa

PGE Energia Ciepła S.A.

  • Gdańska 34A, Szczecin
    Szczecin, zachodniopomorskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Gdańska 34A

Szczecin

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Active Directory

  • DNS

  • SIEM

  • IDS/IPS

  • Systemy AV

  • Systemy backupowe

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • Obsługa incydentów cyberbezpieczeństwa, analiza działania złośliwego oprogramowania

  • Opracowywanie i aktualizacja procedur, instrukcji

  • Zarządzanie podatnościami

  • Monitorowanie logów systemowych urządzeń i systemów pod kątem bezpieczeństwa

  • Utrzymywanie rejestrów systemów ICT i OT

  • Monitorowanie bezpiecznego dostępu do zasobów sieciowych i systemów

  • Tworzenie i utrzymywanie dokumentacji systemów bezpieczeństwa

  • Współpraca z dostawcami systemów bezpieczeństwa

  • Uczestniczenie we wdrażaniu nowych i modyfikacji funkcjonujących systemów komputerowych w obszarze bezpieczeństwa,

  • Współpraca z obszarem OT, doradztwo i wsparcie na rzecz rozwoju systemów bezpieczeństwa OT

  • Raportowanie do kierownika sekcji poziomu wykorzystania zasobów i wskaźników realizacji usług

  • Raportowanie działań z zakresu: ochrony antywirusowej, backupu, sieci LAN i innych systemów

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe informatyczne

  • 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku o profilu ICT lub OT

  • Znajomość przepisów i standardów z zakresu ochrony danych osobowych i cyberbezpieczeństwa

  • Znajomość systemu usług katalogowych (Active Directory)

  • Znajomość elementów infrastruktury ICT i OT, budowy sieci LAN/WAN i protokołów

  • Znajomość systemów operacyjnych, antywirusowych i podobnych

  • Znajomość systemów zarządzania uwierzytelnianiem i dostępem

  • Znajomość technik i narzędzi do wykrywania zagrożeń

  • Znajomość zagrożeń bezpieczeństwa ICT i OT

  • Znajomość systemów bezpieczeństwa klasy SIEM, IDS/IPS

  • Znajomość zagadnień związanych z domenami (DNS) i certyfikatami bezpieczeństwa

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu średniozaawansowanym

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę

  • Możliwość poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności poprzez m.in. udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych

  • Prywatną opieką medyczną dla Ciebie i członków Twojej rodziny

  • Bogaty system kafeteryjny ZFŚS (dofinansowanie wakacji, żłobków i przedszkoli; karty Multisport)

  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka

  • Bogaty pakiet świadczeń dodatkowych (np. możliwość dołączenia do grupowego ubezpieczenia na życie, korzystne warunki dołączenia do Pracowniczego Programu Emerytalnego)

  • Przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • program emerytalny

  • preferencyjne pożyczki

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • karty przedpłacone

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

  • wyprawka szkolna

  • dodatkowy urlop

Jesteśmy częścią Grupy Kapitałowej PGE SA, największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji.

Posiadamy ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 13 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,5 GWt mocy elektrycznej 2,3 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 640 km.

Produkujemy i dostarczamy ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce. Jesteśmy obecni także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach.

Dajemy stabilne zatrudnienie ponad 3,5 tys. Pracownikom.

Przewiń do profilu firmy