Specjalista ds. ewidencji papierów wartościowych w Domu Maklerskim Banku Handlowego

Citi Handlowy

Senatorska 16

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie ewidencji papierów wartościowych oraz obsługa operacji finansowych, zarówno w zakresie transakcji Klientów jak i działalności własnej domu maklerskiego

  • Ewidencjonowanie transakcji zawartych na rynkach zagranicznych

  • Obsługa operacji na papierach wartościowych oraz zdarzeń korporacyjnych

  • Obsługa raportów regulacyjnych z obszaru ewidencji papierów wartościowych

  • Obsługa operacyjna dyspozycji z obszaru ewidencji papierów wartościowych

  • Kontrola poziomów zabezpieczenia pozycji w instrumentach pochodnych oraz spłat odroczonej płatności

  • Analiza zmian systemowych związanych m.in. ze zmianami w regulacjach mających wpływ na zakres czynności i zadań realizowanych przez Biuro Operacji

  • Aktywna współpraca w zakresie wdrażania nowych wersji oprogramowania i rozwoju produktów oraz usług biznesowych

  • Przygotowywanie dokumentów dla KDPW S.A. i KDPW CCP S.A. oraz innych uczestników KDPW

  • Obsługa pożyczek papierów wartościowych

  • Obsługa komunikatów z/do KDPW S.A. i KDPW CCP S.A.

  • Wspieranie pozostałych członków zespołu w zakresie wykonywania czynności dotyczących rozliczeń transakcji zawartych na papierach wartościowych

  • Współpraca z innymi jednostkami domu maklerskiego

Nasze wymagania

  • Doświadczenie w zakresie ewidencjonowania papierów wartościowych oraz znajomość zasad funkcjonowania rynku kapitałowego

  • Znajomość zagadnień finansowo – księgowych

  • Znajomość regulacji KDPW S.A. oraz KDPW CCP S.A.

  • Język angielski na poziomie komunikatywnym

  • Znajomość pakietu Ms Office w szczególności Excel

  • Wykształcenie wyższe

  • Mile widziana licencja specjalisty ewidencji papierów wartościowych

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Pracę w systemie zmianowym

  • Pracę w zespole otwartym na wymianę wiedzy i doświadczeń

  • Szerokie możliwości rozwoju zawodowego

  • Bogaty pakiet socjalny (m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie, PPE)

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

  • inicjatywy dobroczynne

Jesteśmy bankiem, który łączy doświadczenie i najlepsze tradycje polskiej bankowości z nowoczesnym modelem prowadzenia finansów.

Wyznaczamy standardy światowej bankowości dzięki długofalowej strategii wzmacniając naszą obecność na świecie i nieustannie ulepszając relacje z Klientami. Kładziemy nacisk nie tylko na bankowość, ale też na technologie i analitykę.

Nasze podejście do rozwoju jest proste – stwarzamy możliwości i udostępniamy narzędzia rozwojowe, z których pracownicy mogą korzystać w odpowiednim dla siebie czasie, popierając jednocześnie postawę odpowiedzialności za kształtowanie własnej drogi zawodowej.

W Citi Handlowy nie ma sztywno wyznaczonych ścieżek kariery, którymi trzeba podążać – dzięki mobilności zawodowej można startować w procesach rekrutacyjnych w Citi na całym świecie.

Przewiń do profilu firmy