Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Specjalista ds. Finansów i Ryzyka Kredytowego

PGE Paliwa sp. z o.o.

  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna
  • Praca od zaraz

Ciepłownicza 1

Czyżyny

Kraków

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowywanie analiz i oceny spółek.

  • Zapewnianie wsparcia handlowcom w sprawie oceny ryzyka kredytowego.

  • Przygotowywanie odpowiedzi na zapytania o ryzyko kredytowe.

  • Opracowywanie raportów dla Zarządu nt. ryzyka kredytowego.

  • Współpraca z innymi oddziałami i spółkami Grupy w zakresie związanym z ryzykiem kredytowym.

  • Wsparcie w zakresie aktualizacji procedur kredytowych i inicjowanie usprawnień w zakresie nowych procedur.

  • Monitoring ekspozycji na ryzyko kredytowe przez przygotowywanie raportów, inicjowanie działań windykacyjnych i monitorowanie statusu zabezpieczeń.

  • Monitoring i obsług zabezpieczeń kontraktowych

  • Opiniowanie umów handlowych w zakresie ryzyka kredytowego.

  • Przygotowanie prognoz i analiz związanych z zarządzaniem ryzykiem kredytowym.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości i finansów.

  • Minimum dwuletnie doświadczenie w zakresie finansów.

  • Wiedza z zakresu analizy finansowej i sprawozdań finansowych.

  • Zaawansowana znajomość programów pakietu Office ze szczególnym uwzględnieniem Excel.

  • Znajomość języka angielskiego.

  • Dokładność, orientacja na pozyskiwanie informacji.

  • Zdolności analityczne oraz umiejętności komunikacyjne.

Mile widziane

  • Znajomość SAP będzie dodatkowym atutem.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w firmie będącej jednym z największych pracodawców w Polsce.

  • Możliwość stałego rozwoju zawodowego.

  • Przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą.

  • Bogaty pakiet świadczeń dodatkowych.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • program emerytalny

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • karty przedpłacone

  • dofinansowanie do prywatnej edukacji dzieci

  • dofinansowanie wypoczynku

  • możliwość uzyskania uprawnień

PGE Paliwa jest spółką z Grupy PGE, lidera na polskim rynku energetycznym. Specjalizujemy się w dostawach węgla i biomasy na krajowym rynku, świadczymy także usługi związane z logistyką dostaw. Naszymi Klientami są zakłady energetyczne i ciepłownicze, odbiorcy przemysłowi oraz firmy pośredniczące w handlu węglem zlokalizowane w całej Polsce. Gwarantujemy bezpieczne i stabilne warunki pracy oraz ciągły rozwój kompetencji. Zespół PGE Paliwa tworzą eksperci świetnie znający specyfikę polskiego rynku paliwowego, utrzymujący międzynarodowe kontakty i najwyższe standardy funkcjonowania. Dołącz do nas - zostań częścią dynamicznego zespołu i razem osiągnijmy sukces.

Przewiń do profilu firmy