Specjalista ds. Finansowych

TAURON Polska Energia Spółka Akcyjna

  • Ściegiennego 3, Katowice
    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

Ściegiennego 3

Katowice

Twój zakres obowiązków

  • Udział w pracach związanych z finansowaniem działalności bieżącej i inwestycyjnej Spółki i Grupy, w tym nad pozyskaniem finansowania dostępnego dla dużych przedsiębiorstw (rynek krajowy i międzynarodowy)

  • Sporządzanie sprawozdawczości wobec instytucji zewnętrznych

  • Udział w pracach dotyczących prognozowania płynności finansowej oraz operacjach z zakresu treasury

  • Przygotowanie analiz finansowych, opracowań w zakresie Obszaru Zarządzania Finansami

  • Weryfikacja i opiniowanie umów zawieranych przez Spółkę pod kątem zgodności z ogólnie przyjętymi przepisami prawa w odniesieniu do kwestii finansowych oraz wewnętrznymi standardami/wytycznymi

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe w obszarze ekonomii, finansów lub bankowości

  • Przynajmniej roczne doświadczenie zawodowe w obszarze finansów, miedzy innymi w zakresie pozyskiwania finansowania oraz zarządzania płynnością finansową

  • Wiedza z zakresu finansów, rachunkowości finansowej i zarządczej, podatków

  • Umiejętność przeprowadzania analiz, interpretacji i wnioskowania

  • Znajomość angielskiego na poziomie B2

  • Dobra znajomość pakietu MS Office

  • Bardzo dobra organizacja pracy

  • Budowanie partnerstwa, proponowanie ulepszeń, dążenie do osiągania wyników, podejmowanie decyzji, stałe doskonalenie się

To oferujemy

  • Interesującą pracę w zespole ekspertów z dużym doświadczeniem

  • Atrakcyjny pakiet wynagrodzenia

  • Pakiet socjalny (m.in. ubezpieczenie grupowe PZU, opieka medyczna LUXMED, karta Multisport, Pracowniczy Program Emerytalny)

  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego

  • Pracę w jednej z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce

Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • dofinansowanie wypoczynku

MegaMocna drużyna Grupy TAURON to 26 tys. pracowników. Każdego dnia wkładamy moc energii, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo kilku milionom klientów. Jesteśmy jedną z największych grup energetycznych w kraju i działamy głównie na południu Polski. Jesteśmy nastawieni na klienta, rozwój i innowacje.

Tworzymy ENERGETYKĘ JUTRA.

Dostarczamy nowoczesne rozwiązania, które dają energię w ciągle zmieniającym się świecie. Nasz potencjał stanowi energia elektryczna i gaz.

Przewiń do profilu firmy