Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. finansowych

OT LOGISTICS S.A.O firmie

  • Kraków
    Kraków, małopolskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Analiza ryzyka klienta:
  • bieżąca analiza potencjalnych i obecnych Klientów w wywiadowniach gospodarczych;
  • bieżąca analiza limitów ubezpieczeniowych;
  • bieżąca analiza należności;
  • zarządzanie efektywnie DSO;
  • weryfikacja podpisywanych umów handlowych/zleceń itd.
  • Monitoring należności/ windykacja:
  • biężący monitoring należności versus kontakt z Klientem;
  • ustalanie procesu dostarczania faktur do Klientów;
  • ustalanie terminów zapłat;
  • negocjowanie z Klientami płatności, harmonogramów itd;
  • wysyłanie not odsetkowych, wezwań, upomnień itd;
  • Biężąca Obsługa I współpraca z bankami w Polsce I zagranicą w obszarze produktów gotówkowych I bezgotówkowych
  • bieżące dostarczanie potrzebnych danych;
  • Codzienna obsługa bankowości elektronicznej
  • pobieranie wyciągów z właściwych konta bankowych;
  • interfejs przygotowanych płatności;
  • realizacja przelewów ręcznych w tym ZUSy, podatki, itd;
  • realizacja potwierdzeń przelewów;
  • monitorowanie I raportowanie błędów dotyczących płatności;
  • biężąca obsługa kart płatniczych;
  • codzienny monitoring, kontrola i analiza zobowiązań w systemie FK;
  • sporządzanie i generowanie płatności pojedyńczych i masowych;
  • sporządzanie i obsługa pożyczek wewnątrzgrupowych;
  • biężąca Współpraca z Działem Księgowości oraz Działem Kadr i Płac;
  • biężące raportowanie do Kierownika Działu w zestawieniach dziennych, tygodniowych i miesiecznych potrzebnych danych.

Nasze wymagania

  • min. 3 letnie doświadczenie w wykonywanych zadaniach powyżej;
  • wykształcenie z dziedziny finansów, rachunkowości lub ekonomiczne;
  • biegła znajomość pakietu MS Office, w szczególności program Excel;
  • język angielski w stopnu pozwalającym na proste komunikowanie się w codziennej pracy;
  • umiejętność pracy pod presją czasu;
  • umiejętność pracy w stresujących sytuacjach;
  • komunikatywność, skrupulatność, terminowość, odpowiedzialność, rzetelność;
  • umiejętność pracy indywidualnej i w zespole;

To oferujemy

  • pracę w oparciu o umowę o pracę;
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych i zdobywania nowych umiejetności;
  • wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i zaangażowania w pracę;

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna

Grupa Kapitałowa OT Logistics jest największym operatorem portowym w Polsce i na południowym Bałtyku oraz liderem w transporcie wodnym śródlądowym od Kaliningradu po porty w Niemczech i Holandii. Grupa skupia również podmioty wyspecjalizowane w transporcie drogowym, kolejowym, a także spedycji i logistyce. Spółka działa na rynku polskim oraz w Europie Środkowej i Zachodniej, stale rozszerzając obszar swojej działalności. OT Logistics jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Specjalista ds. finansowych, Kraków