Oferta pracy

Specjalista ds. finansowych

Colas PolskaO firmie

  • Nowa 49, Palędzie (pow. poznański)
    Palędzie (pow. poznański), wielkopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 2 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)

Colas Polska

Nowa 49

Palędzie (pow. poznański)

Twój zakres obowiązków

  • udział przy odnawianiu i zawieraniu nowych umów z bankami/firmami leasingowymi

  • zarządzanie dokumentacją kredytową/leasingową i monitorowanie zobowiązań wynikających z zapisów umownych

  • aktywny udział w negocjowaniu umów kredytowych i leasingowych, zgodnie z wytycznymi grupy

  • opiniowanie umów handlowych/podwykonawczych pod względem finansowym

  • udział we wdrażaniu procedur i mechanizmów w zakresie zarządzania limitami kupieckimi w Grupie

  • analiza wiarygodności finansowej klientów Spółek Grupy

  • ustalanie i nadzór nad udzielonymi kredytami kupieckimi

  • udział w monitorowaniu należności przeterminowanych w Spółkach Grupy

  • wsparcie zespołu w procesach wystawiania gwarancji własnych i opiniowania gwarancji obcych

  • wsparcie zespołu w przygotowaniu i wysyłaniu do banków wniosków o wystawienie gwarancji bankowych, aneksów do gwarancji, opinii bankowych

  • bieżące kontakty z bankami w ramach zakresu obowiązków

  • udział w zamknięciu miesiąca i roku w ramach swojego zakresu obowiązków

  • raportowanie zgodne z wykonywanym zakresem obowiązków

Nasze wymagania

  • wyższe wykształcenie ekonomiczne (preferowane kierunki: finanse/bankowość)

  • minimum 3 lata doświadczenia w obszarze treasury z naciskiem na finansowanie instrumentami dłużnymi (kredyty, pożyczki, leasing)

  • minimum 2 lata doświadczenia w obszarze gwarancji bankowych

  • minimum 2 lata doświadczenia w obszarze credit management

  • mile widziane doświadczenie w pracy z systemem finansowo–księgowym

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (umożliwiająca prowadzenie negocjacji i pracę na dokumentach)

  • zdolność do analitycznego myślenia oraz samodzielnego rozwiązywania problemów

  • umiejętność pracy pod presją czasu, zaangażowanie w powierzone czynności, umiejętność pracy w zespole

  • dokładność, sumienność, rzetelność, umiejętność kontroli pracy własnej

  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne

To oferujemy

  • umowę o pracę w międzynarodowej firmie

  • pracę lokalną ze sporadycznymi delegacjami

  • stabilne, długoterminowe zatrudnienie zgodnie z przepisami prawa pracy

  • prywatną opiekę medyczną

  • możliwości zdobywania uprawnień – kursy i egzaminy finansuje firma

  • dofinansowanie do wypoczynku

  • dofinansowanie do wypoczynku i półkolonii dzieci

  • świadczenie świąteczne

  • premie miesięczne

  • premie za pracę w soboty

  • dofinansowanie karty Multisport

  • nagrodę roczną

COLAS zatrudnia ponad 60.000 pracowników na całym świecie, dysponując siecią 800 oddziałów konstrukcyjnych i 2000 jednostek produkcyjnych, które umożliwiają realizację około 100.000 projektów rocznie.

Jako światowy lider w branży drogowej, COLAS rozpoczął swoją aktywność na rynku polskim w 1997 roku. Obecnie funkcjonuje i rozwija działalność poprzez dwie Spółki: COLAS Polska - sektor drogowy oraz COLAS Kruszywa - sektor wydobywczy.

W 2019 roku COLAS Polska przejął od jednego z liderów budownictwa drogowego 11 wytwórni MMA, wraz z laboratoriami, jednostkami sprzętowymi oraz brygadami bitumicznymi, jednocześnie uzyskując status przedsiębiorstwa o zasięgu ogólnokrajowym.

Przewiń do profilu firmy

Rozpatrujemy także aplikacje złożone poprzez stronę internetową Colas Polska.