Ta oferta pracy jest nieaktualna od 12 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. hodowli tkankowych i sztucznego układu pokarmowego

  • Pustynia (pow. dębicki), podkarpackie
  • Specjalista
  • 10.06.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Poprawa komfortu życia, zdrowia i witalności swoich Klientów – to cel jaki od blisko 30-stu lat przyświeca firmie Olimp – światowego lidera na rynku suplementów diety, odżywek, produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Dysponujemy zaawansowanym technologicznie Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym spełniającym najwyższe, farmaceutyczne standardy. Nasze produkty trafiają do ponad 80 krajów na całym świecie. Dbamy o jakość i ciągły rozwój, dlatego w naszej firmie pracują wyłącznie ludzie z ogromną wiedzą, wizją i pasją. Jeśli zatem jesteś osobą ambitną, chcesz się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe dołącz do nas.

    Akuatlnie poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisko :
    Opis stanowiska:

    Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za prowadzenie prac badawczych w Laboratorium Kultur Tkankowych oraz Pracowni Sztucznego Układu Pokarmowego w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Olimp Laboratories Sp. z o.o.

    Do obowiązków osoby zatrudnionej na powyższym stanowisku należeć będzie:
    • prowadzenie hodowli komórkowych i tkankowych
    • planowanie i prowadzenie eksperymentów z wykorzystaniem sztucznego układu pokarmowego
    • planowanie kompletnych badań in vitro
    • prowadzenie dokumentacji laboratoryjnej
    • raportowanie wyników badań (w formie seminariów, wykładów, publikacji naukowych)
    • udział w projektach naukowych realizowanych w OBR
    • aplikowanie o fundusze na prowadzenie badań naukowych
    Idealnym Kandydatem będzie początkujący i aktywny naukowiec pracujący  w laboratorium, będący autorem/ współautorem publikacji naukowych.

    Oczekiwania wobec kandydatów:

    • stopień doktora nauk biologicznych, ewentualnie wykształcenie wyższe – o profilu: biotechnologia, inżynieria genetyczna, medycyna, biologia
    • kreatywność, zdolności analityczne, samodzielność i odpowiedzialność, umiejętność wnikliwej oceny faktów, współpracy w zespole, umiejętności organizacyjne, wysoka kultura osobista, otwartość i komunikatywność, dyspozycyjność i mobilność
    • udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu badań z wykorzystaniem hodowli pierwotnych i linii ustalonych komórek zwierzęcych, w tym komórek macierzystych
    • umiejętność zakładania i prowadzenia hodowli in vitro, izolowania komórek macierzystych z różnych źródeł, badania metabolizmu i procesów starzenia komórek w hodowli, oceny cytotoksyczności związków z wykorzystaniem hodowli in vitro
    • wiedza i umiejętności dotyczące: obsługi mikroskopu świetlnego i fluorescencyjnego, obserwacji komórek w preparatach przeżyciowych pod fluorescencją, pracy w warunkach o wysokiej sterylności, podstaw z zakresu histopatologii
    • doświadczenie w prowadzeniu badań z wykorzystaniem metod HPLC, cytometrii przepływowej, transfekcji komórek zwierzęcych, technik biologii molekularnej (izolacja DNA i RNA, odwrotna transkrypcja, PCR)
    • umiejętność jakościowej i ilościowej analizy nukleotydów w hodowlach komórkowych i materiale biologicznym
    • umiejętność jakościowej i ilościowej analizy białek z wykorzystaniem
      • technik elektroforetycznych (Native–PAGE, SDS–PAGE, 2D–PAGE, elektroforeza enzymów)
      • technik immunodetekcji (m.in. Western–blot , Dot–blot)
      • technik spektrometrycznych (identyfikacja metodą PMF)
      • technik spektrofotometrycznych (m.in. oznaczanie stężenia białka, badanie aktywności enzymów)
      • technik chromatograficznych
    • biegła znajomość pakietu MS Office,
    • umiejętność posługiwania się naukowymi bazami danych
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (mile widziana znajomość innych j. obcych)
    • prawo jazdy kat. B

    Mile widziane również:

    • doświadczenie w prowadzeniu badań w wykorzystaniem układów trawienia in vitro
    • dorobek naukowy udokumentowany publikacjami w czasopismach polskich oraz o zasięgu międzynarodowym i czynnym udziałem w konferencjach naukowych
    • umiejętność aplikowania o fundusze na prowadzenie badań naukowych
    • doświadczenie w opiece naukowej nad studentami wykonującymi prace dyplomowe, magisterskie i doktorskie
    • doświadczenie w prowadzeniu wykładów monograficznych na poziomie akademickim w zakresie swoich specjalności, w tym mi.in. w zakresie przedmiotów: kultury tkankowe zwierząt, biochemia, hodowle komórek in vitro jako narzędzie biotechnologii, enzymologia, metabolomika, biochemia medyczna

    Oferujemy:

    • ambitną i pełną wyzwań pracę, w młodym i dynamicznym zespole, w firmie będącej liderem w swojej branży
    • możliwość samodzielnego zarządzania działalnością nowoczesnego Laboratorium Kultur Tkankowych oraz ultranowoczesną Pracownią Sztucznego Układu Pokarmowego, a co za tym idzie podnoszenia kwalifikacji zawodowych, a także budowania pozycji lidera w zakresie rozwoju naukowego
    • motywacyjny system wynagrodzeń
    • prywatną opiekę medyczną
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    OLIMP  LABORATORIES   Sp. z o.o
    Nagawczyna 109 C, 39 -200 Dębica

    Więcej o nas: www.olimp-labs.com

    Prośba o zamieszczenie dopisku na CV:
    „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawa z dn. 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Ust. Nr 133 poz. 883."