Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. Integracji Systemów IT

Volkswagen Group PolskaO firmie

Volkswagen Group Polska

Krańcowa 44

Nowe Miasto

Poznań

Sprawdź jak dojechać

Technologie, których używamy

Wymagane

  • ARIS

  • Enterprise Architect

  • AWS

  • Azure

  • Salesforce

Twój zakres obowiązków

  • Projektowanie połączeń pomiędzy systemami IT (w szczególności middleware oraz mechanizmów komunikacji)
  • Konsultowanie architektury aplikacji i stosu technologicznego we wdrażanych projektach IT, w szczególności na etapie ich analizy, projektowania i dokumentacji powykonawczej
  • Analiza wpływu realizowanych projektów na istniejące oraz wdrażane systemy IT
  • Prowadzenie nadzoru architektonicznego w projektach, współpraca z Zespołami Projektowymi oraz całym Działem IT w ramach realizowanych prac oraz bieżącego utrzymania systemów IT,
  • Konsultowanie proponowanych rozwiązań z interesariuszami (np. Biznesem, Architektami Biznesowymi, Sponsorami Projektów, Dostawcami )
  • Podejmowanie inicjatyw mających na celu upraszczanie lub optymalizowanie obecnej architektury IT VGP
  • Prowadzenie dokumentacji architektury IT (w modelu as-is oraz to-be)

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne (informatyka lub pokrewne),
  • Min. 2 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku (np. w roli architekta rozwiązań, architekta systemowego lub analityka systemów IT)
  • Udział w co najmniej 1 integracji systemów IT
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację,
  • Znajomość notacji: UML, mile widziany ArchiMate
  • Praktyczna znajomość narzędzi do modelowania (np. ARIS, Enterprise Architect),
  • Mile widziana znajomość zagadnień związanych z bazami danych, hurtowniami danych, chmurami (AWS, Azure) i Salesforce
  • Przekrojowa wiedza na temat rozwiązań IT (CRM, workflow, systemy raportowe, systemy integracji),
  • Umiejętność budowania pozytywnych relacji oraz współpracy w zespole.
  • Kreatywność, otwartość na szukanie nowych rozwiązań, w tym niekonwencjonalnych

VGP jest wyłącznym dystrybutorem nowych samochodów marek Volkswagen Samochody Osobowe, Audi, SEAT, Skoda, Porsche i Volkswagen Samochody Dostawcze oraz oryginalnych części zamiennych i akcesoriów.

Naszą Misją jest być najlepszą grupą motoryzacyjną w Polsce.

Specjalista ds. Integracji Systemów IT, Krańcowa 44, Nowe Miasto, Poznań