Oferta pracy

Specjalista ds. Kadr i Płac

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o.O firmie

  • Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

  • Ogłoszenie wygasło 19 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny to jeden z największych parków przemysłowo-technologicznych w Polsce. W swojej ofercie posiada tereny inwestycyjne, powierzchnie biurowe, sale konferencyjno-szkoleniowe, coworking. W BPPT dbamy, aby nasza oferta była indywidualnie dostosowana pod każdego klienta. Naszą firmę tworzą zarówno doświadczeni specjaliści, jak również osoby rozpoczynające swoja karierę zawodową. Chcesz realizować się z nami, dołącz do nas!

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie spraw kadrowych pracowników spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Sporządzanie dokumentów związanych z rozpoczęciem, trwaniem i zakończeniem stosunku pracy, w tym m.in.:
    • sporządzanie umów o pracę oraz umów cywilno-prawnych oraz ich ewidencja zgodnie z obowiązującymi przepisami i zatwierdzonymi wzorami
    • prowadzenie pełnej ewidencji komputerowej w systemach dot. kadr i płac
    • sporządzanie umów, formularzy i niezbędnych dokumentów związanych z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy
    • sprawdzanie zgodności wypełnianych i przekazywanych dokumentów z oryginałami
    • prowadzenie akt osobowych zgodnie z przepisami
    • prowadzenie list obecności, ewidencji urlopów, zwolnień chorobowych oraz innych przewidzianych prawem dokumentów
    • wyznaczanie, ewidencja i kontrola terminów badań lekarskich , szkoleń BHP oraz innych wymaganych przepisami
    • weryfikacja i obliczanie czasu pracy pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami
    • wystawianie świadectw pracy, zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach
  • Współpraca ze służbami BHP
  • Obsługa ubezpieczeń grupowych i PPK
  • Dbanie o prawidłowy obieg dokumentów i komunikację w firmie
  • Samodzielne naliczanie wynagrodzeń oraz zapewnienie ich zgodności z przepisami prawa pracy, przepisami podatkowymi oraz ubezpieczeń społecznych,
  • Sporządzanie sprawozdań oraz deklaracji do instytucji zewnętrznych (ZUS, US, PRFON, GUS, PIP, kontakt z instytucjami podatkowymi, ubezpieczeniowymi),
  • Monitorowanie i zapewnienie zgodności dokumentacji kadrowej i płacowej ze zmieniającymi się przepisami prawa pracy,
  • Współpraca z instytucjami publicznymi w tym prowadzenie dokumentacji związanej z zajęciami komorniczymi, naliczanie potrąceń z wynagrodzeń i zasiłków,
  • Sporządzanie zaświadczeń z zakresu wynagrodzeń, w tym RP-7, Z-3,
  • Tworzenie i aktualizacja procedur dotyczących procesu wynagrodzeń, w tym wdrażanie nowych procesów.
  • Dokonywanie analiz personalnych
  • Merytoryczne wsparcie pracowników z zakresu prawa pracy, podatków i przepisów ZUS,
  • Przygotowanie raportów, statystyk i zestawień dotyczących spraw kadrowo-płacowych, na potrzeby Zarządu

Wymagania:

  • Wykształcenie średnie, preferowane wyższe kierunkowe
  • Minimum 3 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze kadr i płac w przypadku osób z wykształceniem średnim
  • Preferowana praktyczna znajomość zasad naliczania wynagrodzeń, obowiązujących przepisów prawa pracy, prawa podatkowego i ubezpieczeń społecznych oraz zasad rozliczania czasu pracy, dokumentacji z zakresu PFRON, PPK i ZFŚS
  • Mile widziana znajomość programów Enova, Płatnik, Outlook, Word, Excel
  • Samodzielność i dokładność w działaniu
  • Bardzo dobra organizacja czasu pracy
  • Umiejętność współpracy i pozytywne nastawienie
  • Ukierunkowanie na rozwój zawodowy i rozwijanie narzędzi z obszaru Kadr i Płac.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na pełen etat
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwój zawodowy,
  • Dofinansowanie karty „MultiSport”
  • Komfortowe warunki pracy w nowoczesnym kompleksie biurowym

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy