Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista ds. kadr i płac

BIBLIOTEKA ŚLĄSKAO firmie

  • Plac Rady Europy 1
    Katowice, śląskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista

BIBLIOTEKA ŚLĄSKA

Plac Rady Europy 1

Katowice

Biblioteka Śląska jest biblioteką publiczną i wojewódzką o statusie naukowym, samorządową jednostką kultury, uwzględniającą:

  • potrzeby środowisk akademickich śląskich uczelni,
  • zakres i kierunki badań naukowych prowadzonych w śląskich instytucjach naukowych,
  • udzielanie pomocy instrukcyjno-metodycznej na rzecz samorządowych bibliotek publicznych.

    Gromadzi, opracowuje i udostępnia różnorodne zbiory, ze szczególnym uwzględnieniem piśmiennictwa dotyczącego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego oraz nauk społecznych i humanistycznych. Książnica śląska jest jedną z piętnastu bibliotek w Polsce, które mają prawo do egzemplarza obowiązkowego wszystkich publikacji ukazujących się w kraju. Dzięki temu jej księgozbiór jest na bieżąco uzupełniany o nowości wydawnicze i może służyć jako podstawa źródłowa do badań prowadzonych w ośrodkach akademickich.

Główne zadania:

  • przygotowywanie umów i dokumentów związanych z nawiązywaniem
    i rozwiązywaniem stosunku pracy oraz umów cywilnoprawnych w tym sporządzanie dokumentów zgłoszeniowych oraz rozliczeniowych w Płatniku,
  • ewidencjonowanie i rozliczanie czasu pracy, urlopów itp.,
  • ewidencjonowanie zwolnień lekarskich,
  • sporządzanie i weryfikacja list płac,
  • prowadzenie dokumentacji płacowej, zasiłkowej,
  • wystawianie wymaganych przepisami dokumentów i zaświadczeń dla pracowników,
  • prowadzenie akt osobowych pracowników,
  • prowadzenie rekrutacji,
  • sporządzanie deklaracji ZUS, GUS, PFRON, PPK oraz sprawozdań do GUS,
  • przygotowywanie raportów, zestawień i analiz dotyczących spraw kadrowo- płacowych,
  • monitorowanie zmian stanu prawnego w obszarze prawa pracy i ubezpieczeń społecznych,
  • dodatkowe prace wykonywane na potrzeby Działu Finansowo-Księgowego,
  • archiwizacja dokumentów kadrowo-płacowy

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne, finanse i rachunkowość lub studia podyplomowe o kierunku kadry i płace,
  • co najmniej 5 - letnie doświadczenie na stanowisku kadrowo-płacowym,
  • obsługa programu PŁATNIK,
  • samodzielność i odpowiedzialność, dobra organizacja pracy własnej,
  • łatwość budowania relacji i współpracy w zespole,
  • doskonałe umiejętności interpersonalne,
  • zaangażowanie i skrupulatność,
  • bardzo dobra umiejętność organizacji pracy własnej oraz dokładność,
  • silna motywacja do osiągania rezultatów,
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych,
  • znajomość narzędzi umożliwiających wykonywaną pracę (w tym Płatnik, MS Office),
  • znajomość zagadnień związanych z pomiarem efektów pracy tj.: postępów w rozwoju,
    poszczególnych pracowników w tym  (ankiety, okresowe oceny pracowników , rozmowy z personelem).

Oferujemy:

  • zatrudnienie w największej bibliotece regionu i najnowocześniejszej w Polsce regionalnej bibliotece cyfrowej,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • możliwość zdobycia doświadczenia i rozwoju,
  • odpowiedzialną i interesującą pracę,
  • zapewniamy świadczenia w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

Ogłoszenie archiwalne