Ta oferta pracy jest nieaktualna od 148 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. kadr

  • Kraków, małopolskie
  • Specjalista
  • 06.02.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

    Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, plac Na Stawach 1, 30-107 Kraków, ogłasza nabór na stanowisko specjalista ds. kadr
    Wymagania niezbędne:
    • spełnianie wymogów kwalifikacyjnych określonych w ustawie z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2018 r., poz. 1260);
    • wykształcenie co najmniej średnie;
    • praktyczna znajomość Kodeksu Pracy i innych aktów prawnych związanych z prawem pracy;
    • znajomość ustawy o pracownikach samorządowych;
    • znajomość rozporządzenia w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych;
    • wiedza z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi;
    • znajomość zasad naliczania kosztów wynagrodzeń;
    • praktyczna umiejętność wykonywania czynności kadrowych;
    • umiejętność interpretacji przepisów prawa;
    • umiejętność analitycznego myślenia;
    • umiejętność samodzielnego planowania i organizowania własnej pracy;
    • umiejętność współpracy i koordynowania działań;
    • umiejętność efektywnej pracy pod presją czasu;
    • dokładność i rzetelność;
    • systematyczność i terminowość;
    • komunikatywność;
    • dyskrecja i lojalność.

     Wymagania dodatkowe:

    • pożądane wykształcenie wyższe na kierunku: zarządzanie zasobami ludzkimi, organizacja
      i zarządzanie, prawo, ekonomia, lub średnie połączone z kursem kadrowo- płacowym;
    • studia podyplomowe z zakresu prawa pracy;
    • preferowane doświadczenie zawodowe na stanowisku związanym z obsługą kadrową pracowników;
    • preferowane doświadczenie zawodowe związane z planowaniem zatrudnienia, budowaniem systemu wynagradzania i analizowaniem polityki kadrowo- płacowej;
    • znajomość ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy – zwłaszcza rozdziału IV;
    • wiedza nt. samorządu województwa;
    • znajomość zasad planowania budżetu w jednostkach administracji publicznej;
    • wiedza z zakresu zadań realizowanych przez WUP w Krakowie;
    • ogólna wiedza na temat EFS oraz Programów Operacyjnych wdrażanych przez WUP,
    • umiejętność obsługi elektronicznego systemu ewidencji czasu pracy;
    • dobra obsługa pakietu MS Office, w tym bardzo dobra obsługa programu Excel.
    • obsługa programu kadrowego Qrezus.
    Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
    • Prowadzenie spraw kadrowych wynikających z nawiązania, trwania, zmian i ustania stosunku pracy, w tym m.in.:
      • sporządzanie dokumentacji w zakresie umów o pracę, aneksów, świadectw pracy, zaświadczeń o zatrudnieniu, przeszeregowań, awansów, dodatków, nagród jubileuszowych itp.,
      • prowadzenie i aktualizowanie danych w systemie kadrowo-płacowym,
      • weryfikowanie danych kadrowo- płacowych w składanych wnioskach dot. awansów, przeszeregowań, premii, nagród itp.
      • weryfikowanie danych kadrowych zawartych w zakresach czynności przedkładanych przez bezpośrednich przełożonych,
      • prowadzenie korespondencji wynikającej ze stosunku pracy,
      • monitorowanie przygotowania rocznego planu urlopu w WUP i nadzorowanie jego realizacji,
      • zakładanie i prowadzenie akt osobowych,
      • powadzenie spraw kadrowych związanych ze świadczeniami emerytalno – rentowymi,
      • realizowanie procesu zwalniania pracowników,
      • realizowanie zadań związanych z zatrudnianiem pracowników WUP w ramach Pomocy Technicznej wdrażanych przez WUP Programów Operacyjnych,
      • prowadzenie obsługi kadrowej przygotowywanych i realizowanych w Urzędzie projektów.
    • Rozliczanie czasu pracy pracowników, w tym nadzór nad przestrzeganiem norm  czasu pracy.
      prowadzenie elektronicznej ewidencji czasu pracy, ewidencjonowanie absencji pracowniczej, monitoring i analiza dyscypliny czasu pracy.
    • Opracowywanie rocznego planu wynagrodzeń oraz bieżąca kontrola jego wykonania, w tym przygotowywanie raportów i sprawozdań z jego realizacji.
    • Przygotowywanie danych do wniosków o płatność w ramach Pomocy Technicznej wdrażanych przez WUP  Programów Operacyjnych.
    • Przygotowywanie materiałów, informacji i analiz na potrzeby kontroli prowadzonych w obszarze spraw kadrowych.
    • Prowadzenie sprawozdawczości i analiz z zakresu funduszu płac i zatrudnienia.
    • Sporządzanie sprawozdań miesięcznych, kwartalnych i rocznych do GUS,PFRON, MRPiPS                        i innych instytucji.
    • Organizowanie i koordynowanie spraw związanych z profilaktyczną opieką zdrowotną pracowników, w tym zawieranie umów z jednostkami służby zdrowia, terminowe kierowanie pracowników na badania profilaktyczne oraz rozliczanie faktur.
    • Prowadzenie spraw związanych z odbywaniem staży i wolontariatów w Urzędzie.
    • Archiwizowanie dokumentacji.
    • Przygotowywanie procedur/zarządzeń właściwych dla realizowanego zakresu zadań.
    Oferujemy:
    • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
    • elastyczny czas pracy;
    • możliwość dofinansowania udziału w szkoleniach i kształceniu pracowników;
    • przyjazną atmosferę w miejscu pracy, wsparcie współpracowników i przełożonego;
    • możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego;
    • komfortowe warunki pracy.

     Wymagane dokumenty:

    • podpisany własnoręcznie list motywacyjny uwzględniający nazwę stanowiska, o jakie ubiega się kandydat i na które prowadzony jest nabór,
    • podpisane własnoręcznie curriculum vitae (CV),
    • podpisany własnoręcznie oryginał kwestionariusza osobowego dla osoby ubiegającej
      o zatrudnienie (zgodnie z załączonym wzorem),
    • podpisane własnoręcznie oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz wykorzystania wizerunku (zgodnie z załączonym wzorem),
    • podpisane własnoręcznie oświadczenia (zgodnie z załączonym wzorem),
    • kserokopia dyplomu lub świadectwa szkolnego poświadczającego wykształcenie,
    • kserokopie dokumentów potwierdzających pożądane na danym stanowisku pracy doświadczenie zawodowe,
    • kserokopia dokumentów (ukończone kursy, szkolenia, warsztaty i inne) potwierdzających posiadane umiejętności i kwalifikacje wymagane na stanowisku pracy,
    • kserokopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność w przypadku Kandydatów niepełnosprawnych zgodnie z art. 13 ust. 2b, chcących skorzystać z uprawnienia, o którym mowa w art. 13a ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych,
    • kserokopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego potwierdzoną dokumentem określonym w przepisach o służbie cywilnej w przypadku obywateli, którzy mogą starać się o zatrudnienie w myśl art. 11 ust. 2 i 3 ustawy o pracownikach samorządowych. Dokumenty przedkładane przez obywateli państw Unii Europejskiej lub innych państw winny być przetłumaczone na język polski.

     Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać:

    • w siedzibie WUP w Krakowie przy Placu Na Stawach 1 (Kancelaria – I piętro, pok. 105) lub,
    • pocztą elektroniczną na adres [email protected] w przypadku posiadanych uprawnień do podpisu elektronicznego (zgodnie z Ustawą z dnia 05.09.2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej – Dz.U. 2016 poz. 1579 z pozn. zm.),
    • za pośrednictwem portalu ePUAP - w przypadku posiadania Profilu Zaufanego lub podpisu elektronicznego (w wyszukiwarce należy wpisać "Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie"),
    • pocztą na adres korespondencyjny WUP: Plac Na Stawach 1. 30-107 Kraków.

    w terminie do dnia 18 lutego 2019 r. (liczy się data wpływu).

    Aplikacje, które wpłyną do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie po upływie wyżej wymienionego terminu, w sposób inny niż określony w ogłoszeniu lub bez kompletu wymaganych dokumentów nie będą rozpatrywane i są komisyjnie niszczone po upływie 3 miesięcy od zakończenia procedury naboru. Po upływie 3 miesięcy od zakończenia procesu rekrutacyjnego, aplikacje wysłane w odpowiedzi na nabór zgodne z ogłoszeniem, zostaną komisyjnie zniszczone. W tym czasie Kandydaci mogą dokonywać odbioru dokumentów.

    Kwestionariusz

    Oświadczenie zgodne z RODO

    Oświadczenia

    Klauzula RODO

    Załącznik do ogłoszenia