Oferta pracy

Specjalista ds. konfiguracji

Centralny Ośrodek Informatyki O firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 25 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)
Cyfryzacja jest strategicznym zadaniem państwa. Jej sensowny rozwój jest możliwy tylko wtedy, gdy państwo ma po swojej stronie kompetencje cyfrowe, odpowiedni zespół ekspertów oraz spójną strategię. My jesteśmy częścią tego zaplecza.

Centralny Ośrodek informatyki to centrum kompetencji, software house i instytucja publiczna w jednym. Jesteśmy unikalnym w skali państwa zespołem specjalistów cyfrowych. Mamy ekspertów IT, projektujemy usługi i doświadczenie użytkownika, szkolimy, prowadzimy komunikację społeczną, zarządzamy projektami i zamówieniami publicznymi. Dzięki temu możemy realizować kluczowe w państwie projekty cyfrowe od A do Z.

Specjalista ds. Konfiguracji odpowiada za prawidłowość i aktualność zapisów w bazie konfiguracji. Osoba zatrudniona na tym stanowisku dba o integralność danych i rozumie związki pomiędzy komponentami posiadanych systemu i śledzi ich konfigurację i relacje pomiędzy komponentami.

Zakres obowiązków

  • Bieżąca obsługa bazy konfiguracji (CMDB);
  • Dbanie o kompletność i jakość danych zamieszczanych w bazie CMDB, szczególnie w ramach realizowanych Wniosków o zmianę (RFC);
  • Cykliczna weryfikacja aktualności bazy CMDB oraz poprawności realizacji przepływu procesu;
  • Raportowanie w cyklach miesięcznych oraz ad-hoc stanu kompletności bazy CMDB oraz zestawień poziomu realizacji zdefiniowanych KPI;
  • Monitorowanie procesu Zarządzania Konfiguracją oraz wnioskowanie do przełożonego planów optymalizacyjnych;
  • Przeprowadzanie cyklicznych audytów autoryzacji zmiany infrastrukturalnych;
  • Współpraca z Menedżerami innych procesów będących w relacji z Zarządzaniem Konfiguracją  w zakresie bieżącej obsługi procesu oraz realizacji planów optymalizacyjnych;
  • Utrzymywanie i aktualizacja dokumentacji procesowej;
  • Obsługa zgłoszeń z zakresu utrzymania systemu ITSM.

Poszukiwane kompetencje

  • Bardzo dobra znajomość oraz doświadczenie w zarządzaniu procesem zarządzania konfiguracją (procesy biznesowe, aplikacje, systemy, bazy danych, szyna danych);
  • Praktyczna wiedza na temat procesów ITIL: zarządzania poziomem usług IT, zarządzania incydentami, problemami, a w szczególności zarządzanie konfiguracją (mile widziany certyfikat ITIL);
  • Doświadczenie w komunikacji z klientami zewnętrznymi, administratorami, analitykami, testerami, PM oraz innymi członkami zespołów projektowych;
  • Doświadczenie w pracy z systemami informatycznymi składającymi się z różnorodnych platform sprzętowych, systemów operacyjnych, baz danych i aplikacji i sprzętu;
  • Wykształcenie wyższe na kierunku informatyka, matematyka,  telekomunikacja lub pokrewne;
  • Wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne;
  • Umiejętność pracy samodzielnej, jak i w zespole.

Oferujemy

  • Zatrudnienie na  podstawie umowy o pracę;
  • Pracę w trybie częściowo zdalnym;
  • Dostęp do najnowszych technologii;
  • Pracę nad aplikacjami, usługami i produktami, które mają wpływ na miliony użytkowników;
  • Dobry sprzęt i rynkowe wynagrodzenie;
  • Otwarty zespół ludzi nastawionych na rozwój;
  • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji;
  • Dodatkowo: m.in. prywatna opieka medyczna, wczasy pod gruszą.

Wyślij swoje CV za pomocą przycisku

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne