Specjalista ds. kontroli eksportu

  • Kalisz, wielkopolskie
  • Specjalista
  • 27.11.2018
  • Ważna jeszcze 16 dni (do 27.12.2018)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Firma MB Aerospace Technologies (Poland) Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy prowadzącej działalność w USA, Azji, Polsce i w Wielkiej Brytanii. Zajmujemy się procesami specjalnymi dla detali i komponentów do silników lotniczych, dostarczając kompleksowe rozwiązania konstrukcyjne. Obecnie poszukujemy kandydatów/ek na stanowisko:

    Miejsce pracy: Kalisz

    Zakres obowiązków:

    • Odpowiedzialność  za wszelkie działania związane z kontrolą eksportu, w tym także za: określenie zgodności w dziedzinie klasyfikacji, sankcji ekonomicznych, embarga, licencji exportowej, restrykcji handlowych,
    • Odpowiedzialność za przegląd transakcji pod kątem istniejących pozwoleń na wywóz,
      w celu potwierdzenia zgodności,
    • Zapewnianie wsparcia w zakresie oceny zgodności dotyczących restrykcji handlowych,
    • Podtrzymywanie kontaktu ze wszelkimi dostępnymi źródłami informacji w celu uzyskania wiedzy niezbędnej do obsługi klasyfikacji kontroli eksportowej, licencji exportowej, analizy restrykcji handlowych oraz wszelkich innych zagadnień,
    • Wspieranie firmy w zakresie obsługi i utrzymania zgodności baz danych oraz zapisów związanych z transakcjami podlegającymi kontroli eksportu,
    • Tworzenie raportów dotyczących eksportu i kontroli eksportu,
    • Rozstrzyganie kwestii związanych z  kontrolą eksportu,
    • Odpowiedzialność za doskonalenie funkcjonowania Wewnętrznego Systemu Kontroli,
    • Nadzór nad wszelkimi działaniami związanymi z Wewnętrznym Systemem Kontroli,
    • Odpowiedzialność za szkolenia pracowników w zakresie wiedzy i wymagań Wewnętrznego Systemu Kontroli,
    • Odpowiedzialność za zapisy Wewnętrznego Systemu Kontroli i archiwizację dokumentów,
    • Odpowiedzialność za utrzymywanie relacji z przedstawicielami odpowiednich jednostek rządowych i certyfikujących,
    • Odpowiedzialność za przeprowadzanie analizy ryzyka dla transakcji wojskowych.

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe,
    • Znajomość  języka angielskiego na poziomie C1,
    • Minimum rok doświadczenia w eksporcie i kontroli zgodności restrykcji handlowych w  jednym lub więcej z następujących obszarów: klasyfikacji, sankcji ekonomicznych, embarga, licencji exportowej, restrykcji handlowych,
    • Wiedza i umiejętność klasyfikacji danych uwzględniając przepisy USA dot. kontroli eksportu  (ITAR & EAR),
    • Wysokie umiejętności interpersonalne,
    • Dokładność, samodzielność,
    • Biegła znajomość MS Office.

    Oferujemy:

    • Przyjazną atmosferę pracy,
    • Pełną wyzwań pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie,
    • Szkolenia specjalistyczne i kompetencyjne,
    • Kartę Multisport.

    Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO) informuję, iż:

    1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest MB Aerospace Technologies Sp. z o.o. z siedzibą w Kaliszu, ul. Elektryczna 8 wpisana w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego KRS pod numerem 0000185958, NIP: 6181979490., REGON: 251602380 (dalej AD);
    2. Administrator Danych nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych. Wszelkie kwestie dotyczące danych osobowych można kierować na adres siedziby spółki wskazany w ust. 1)
    3. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko pracy na jakie złożył Pan/Pani na podstawie art. 6 ust. 1b RODO lub/i na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a RODO w celu przetwarzania danych kontaktowych lub/i przyszłych rekrutacji na podstawie zgody na przetwarzanie
      w określonym w zgodzie celu;
    4. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych będą organy państwowe w zakresie wykonywanych zadań, wspólnicy
      i pracownicy AD w zakresie swoich obowiązków służbowych na podstawie upoważnienia, podmioty z Grupy MB Aerospace, ewentualnie usługodawcy usług związanych z procesem rekrutacji;
    5. Pani/Pana dane osobowe będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej, to jest do podmiotów z Grupy MB Aerospace.
    6. Pana/Pani dane osobowe będą przechowywane do czasu zakończenia procesu rekrutacji na stanowisko pracy na jakie Pan/Pani aplikował/a lub/i do czasu cofnięcia przez Pana/Pani zgody i tylko w zakresie w jakim udzielono zgody i nie dłużej niż 3 lata celu przyszłych rekrutacji;
    7. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych (o przetwarzanych danych oraz otrzymywani ich kopii), prawo ich sprostowania, zmiany, ograniczenia przetwarzania o dane zbędne dla celu przetwarzania określonego w ust. 3, prawo do przenoszenia danych, usunięcia danych zbędnych dla celu przetwarzania określonego w ust. 3, prawo sprzeciwu wobec danych przetwarzanych w celu marketingu bezpośredniego.
      W celu uwierzytelnienia czy to Pan/Pai są uprawnieni możemy prosić o podanie informacji dodatkowych. Zakres każdego z w/w praw oraz sytuacje, kiedy można z nich skorzystać wynikają z przepisów prawa. To z jakiego prawa może Pan/Pani skorzystać zależy np. od podstawy prawnej na jakiej przetwarzamy dane oraz celu ich przetwarzania.
    8. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej GIODO) gdy uzna Pan/Pani, iż przetwarzanie danych osobowych Pana/Pani dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku;
    9. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale nie podanie danych określonych Kodeksem Pracy spowoduje niemożność wzięcia udziału w rekrutacji;
    10. Pana/Pani dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również
      w formie profilowania tzn. żadne decyzje wywołujące wobec osoby skutki prawne lub
      w podobny sposób na nią istotnie wpływające nie będą oparte wyłącznie na automatycznym przetwarzaniu danych i nie wiążą się z taką automatycznie podejmowaną decyzją.