Oferta pracy

Specjalista ds. kontroli należności i ryzyka kredytowego

Samsung Electronics Polska

  • Postępu 14, Mokotów, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 3 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa

Postępu 14

Mokotów

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Monitorowanie należności i kontrola rozrachunków zgodnie z procedurami organizacji. Współpraca z centrum usług wspólnych w zakresie tego zadania.

  • Udział w procesie oceny zdolności kredytowej kontrahentów. Kontrola przyznanych limitów kredytowych.

  • Monitorowanie i egzekwowanie zabezpieczeń wynikających ze współpracy na zasadach kredytu kupieckiego.

  • Identyfikacja i wyjaśnianie przyczyn wpływających na jakość procesów i wyniki operacyjne w obszarze należności.

  • Przygotowanie analiz, raportów i rekomendacji biznesowych z obszaru należności i ryzyka kredytowego.

  • Współpraca z kontrahentami oraz komórkami reprezentującymi inne obszary firmy (realizacja zamówień, sprzedaż, finanse, dział prawny), a także zewnętrznymi podmiotami, w celu zwiększenia skuteczności procesu kontroli należności i ryzyka kredytowego.

Nasze wymagania

  • Minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku w dziale kontroli należności, zarządzania ryzykiem kredytowym lub analityka / kontrolera finansowego

  • Wykształcenie wyższe z zakresu Finansów / Rachunkowości,

  • Znajomość podstaw księgowości,

  • Bardzo dobra znajomość MS Excel (znajomość innych narzędzi ułatwiających analizę danych będzie dodatkowym atutem),

  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację w międzynarodowym środowisku,

  • Znajomość systemu SAP (moduł finansowy) będzie dodatkowym atutem,

  • Silne dążenie do realizacji celu i poczucie bycia właścicielem procesu,

  • Proaktywne podejście do wyzwań,

  • Umiejętność analitycznego i logicznego myślenia, wyciągania wniosków oraz przygotowywania na ich podstawie rekomendacji i rozwiązań odpowiadających potrzebom i problemom interesariuszy,

  • Samodzielność oraz dbałość o szczegóły i dokładność,

  • Asertywność i umiejętność egzekwowania we współpracy z innymi.

To oferujemy

  • Pracę w międzynarodowej firmie o ustabilizowanej pozycji na rynku,

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

  • Narzędzia pracy: telefon i laptop oraz pakiet benefitów pozapłacowych (opieka medyczna, karta Multisport),

  • Możliwość współtworzenia marki Samsung i dostęp do jej najnowszych rozwiązań i produktów.

Dodatkowe informacje

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie członkiem kilkuosobowego zespołu odpowiedzialnego za monitorowanie i kontrolę procesów z obszaru należności i ryzyka kredytowego. Jeżeli masz wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie, lubisz uczyć się nowych rzeczy, nie obawiasz się odpowiedzialności i chcesz brać aktywny udział w tworzeniu procesów i ich ciągłym doskonaleniu, zapraszamy do naszego zespołu.