Oferta pracy

Specjalista ds. Kontroli Ryzyka

BNP Paribas Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. O firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 12 dni temu
  • Specjalista

BNP Paribas TFI SA prowadzi działalność na polskim rynku kapitałowym na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego (Decyzja Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 16 czerwca 2010 roku.) Wcześniej w latach 1992-2010 Towarzystwo funkcjonowało na polskim rynku jako dom maklerski.

Oferta BNP Paribas TFI SA obejmuje kompleksowe rozwiązania w zakresie inwestycji na rynku kapitałowym – polskim i za granicą. Naszym Klientom oferujemy fundusze inwestycyjne otwarte i zamknięte.

BNP Paribas TFI S.A. jest częścią międzynarodowej grupy finansowej BNP Paribas.

Opis stanowiska:

  • kalkulacja wskaźników ryzyka rynkowego, kredytowego, kontrahenta, walutowego, płynności
  • monitoring zgodności portfeli funduszy z ustawowymi i wewnętrznymi limitami ryzyka
  • przeprowadzanie testów warunków skrajnych
  • mierzenie ryzyka operacyjnego funduszy oraz TFI
  • przygotowywanie raportów dla zarządu TFI
  • wsparcie w procesie przygotowywania projektów wewnętrznych regulacji związanych z zarządzaniem ryzykiem
  • przygotowywanie analiz ad hoc na potrzeby zarządzania ryzykiem
  • wykonywanie pozostałych czynności w ramach systemu zarządzania ryzykiem przewidzianych rozporządzeniem Ministra Finansów w sprawie sposobu, trybu oraz warunków prowadzenia działalności przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych

Wymagania:

  • dobra znajomość zasad funkcjonowania rynków i instrumentów finansowych (w tym instrumentów pochodnych)
  • wiedza z zakresu analizy ryzyka i zarządzania ryzykiem: metody pomiaru ryzyka, budowa modeli, zabezpieczanie ryzyka
  • dobra znajomość pakietu MS Office, w tym mile widziana znajomość VBA, Power Query oraz SQL (w MS Access)
  • mile widziane certyfikaty z zakresu zarządzania ryzykiem (FRM, PRM, itp.)
  • dobra organizacja pracy
  • kilkuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku pracy

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • pakiet benefitów (ubezpieczenie grupowe, karta MultiSport, prywatna opieka medyczna)
  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych
  • bardzo dobre warunki zatrudnienia

Prosimy o dołączenie podpisanej klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz. 1000).”

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV wraz z listem motywacyjnym klikając w przycisk aplikuj.
Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane zgłoszenia.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy