Oferta pracy

Specjalista ds. kontroli wewnętrznej

Muzeum Narodowe w KrakowieO firmie

  • aleja 3 Maja 1, Kraków
    Kraków, małopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Muzeum Narodowe w Krakowie

aleja 3 Maja 1

Kraków

Twój zakres obowiązków

  • stworzenie, wdrożenie i rozwijanie systemu kontroli wewnętrznej obejmującego ogół zasad oraz procedur przewidzianych i przyjętych przez Dyrekcję MNK, umożliwiającego wykrywanie oraz zapobieganie błędom i nieprawidłowościom oraz zapewniającego ochronę zasobów rzeczowych i informacji wewnętrznych MNK,

  • opracowywanie i rozwój narzędzi ukierunkowanych na realizację standardów kontroli wewnętrznej obowiązujących w jednostkach sektora publicznego,

  • analiza i inicjowanie zmian w istniejących procesach oraz procedurach, w szczególności w obszarze kontroli zarządczej i systemu zarządzania ryzykiem,

  • opiniowanie wewnętrznych regulacji pod kątem ich spójności z przyjętą metodologią, oraz oceną ryzyka,

  • analiza poziomu ryzyka oraz uruchamianie i weryfikacja skuteczności działań zapobiegawczych i naprawczych,

  • wsparcie i doradztwo dla Dyrekcji MNK w obszarze kontroli zarządczej, w tym w szczególności zapewnianie kompletności i opracowywanie pod kątem zgodności z prawem dokumentacji systemu kontroli zarządczej w Muzeum, sporządzanie dla Dyrekcji MNK propozycji planu działalności Muzeum oraz projektu oświadczenia o stanie kontroli zarządczej, koordynowanie wewnętrznej sprawozdawczości oraz przebiegu procesu samooceny systemu kontroli zarządczej w Muzeum,

  • współpraca z kierownikami komórek organizacyjnych Muzeum oraz doradztwo w sprawach dotyczących zasad funkcjonowania kontroli wewnętrznej.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne, prawnicze lub ekonomiczne,

  • min. 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku o zbliżonym pod względem merytorycznym zakresie obowiązków w jednostkach finansów publicznych (preferowane duże instytucje kultury),

  • praktyczna znajomość przepisów ustawy o finansach publicznych, ustawy o zamówieniach publicznych oraz ustawy o rachunkowości,

  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,

  • bardzo dobra znajomość programu Excel,

  • samodzielność i niezależność, dobra organizacja pracy oraz konsekwencja i wytrwałość w realizacji wyznaczonych celów,

  • wysoko rozwinięte zdolności analityczne, komunikatywność oraz umiejętność współpracy,

  • wysoka etyka zawodowa.

To oferujemy

  • pracę w pełnym wymiarze czasu pracy w oparciu o umowę o pracę w renomowanej instytucji kultury,

  • bliską współpracę z Dyrekcją MNK,

  • atrakcyjny pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, karta Multisport, kasa zapomogowo-pożyczkowa, dofinansowanie wypoczynku),

  • możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych (darmowe wejścia na wszystkie wystawy MNK).

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w rekrutacji na stanowisko: Specjalista ds. kontroli wewnętrznej. Główną odpowiedzialnością osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie stworzenie i koordynowanie wydajnego oraz skutecznego systemu kontroli wewnętrznej dla zapewnienia realizacji celów i zadań Muzeum w sposób zgodny z prawem, efektywny, oszczędny i terminowy. Zatrudniona osoba będzie podlegała i ściśle współpracowała z Dyrekcją MNK.

Aplikacje prosimy przesyłać za pomocą przycisku Aplikuj.

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy