Oferta pracy

Specjalista ds. Kontrolingu Biznesowego

PKP Energetyka S.A.

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Raportowanie wyników finansowych i niefinansowych wybranych Obszarów Biznesowych z Grupy (obszar usług budowlanych i utrzymaniowych)

  • Wparcie Partnera Biznesowego w podejmowaniu decyzji na podstawie danych i znajomości biznesu

  • Proces budżetowania oraz prognozowania finansowego

  • Przygotowanie analiz na potrzeby zarządcze

  • Rozwój systemów i narzędzi kontrolingowych (m.in. Power BI)

  • Budowę modeli biznesowych/finansowych

  • Wsparcie zespołów projektowych w zakresie analizy danych i modelowania procesów

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości, finansów, ekonomii, statystyki lub ekonometrii

  • Doświadczenie w pracy jako analityk biznesowy/finansowy lub controller finansowy (mile widziane doświadczenie w firmie z Big 4)

  • Efektywna komunikacja z klientami wewnętrznymi

  • Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu

  • Nastawienie na rezultat

  • Umiejętność pracy z systemami, dbałość o ich utrzymanie i rozwój

  • Biegła znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel/VBA)

  • Analityczne myślenie i biegłość w pracy z liczbami

  • Dobra znajomość języka angielskiego

  • Znajomość SAP / SAP BW - mile widziane

  • Znajomość Power Platform (szczególnie Power BI (Query, DAX)), narzędzia do automatyzacji procesów) – mile widziane

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dzień wolny 25 listopada z okazji Święta Kolejarza

  • umowa o pracę - opłacane składki chorobowe i emerytalne

  • zniżki na podróże koleją

Grupa Kapitałowa PKP Energetyka to MOCny i zgrany zespół ludzi, którego celem jest dostarczanie najwyższej jakości usług.

Posiadamy własną sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju

Utrzymujemy i budujemy sieć trakcyjną

Jesteśmy liderem w sprzedaży energii trakcyjnej dla przewoźników kolejowych

Przewiń do profilu firmy

Chcesz mieć zgrany zespół, lubisz wyzwania, a jednocześnie doceniasz stabilność zatrudnienia, ta praca jest dla Ciebie :)