Oferta pracy

Specjalista ds. Kontrolingu Finansowego

Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 3 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Sporządzanie cyklicznych raportów oraz prezentacji wyników finansowych na potrzeby Zarządu, Rady Nadzorczej oraz kontrolingu grupowego,

  • Przygotowywanie raportów na potrzeby różnych odbiorców wewnętrznych,

  • Przygotowywanie Sprawozdania Zarządu z działalności Spółki,

  • Udział w sporządzaniu rocznych sprawozdań finansowych Spółki, w tym głównie kontrola spójności wewnętrznej Informacji Dodatkowej oraz przygotowywanie informacji z zakresu kosztów,

  • Wsparcie w przygotowywaniu skonsolidowanego sprawozdania finansowego wg IFRS na potrzeby Grupy,

  • Przygotowywanie planu finansowego wg PAS i IFRS,

  • Aktywny udział w procesie zamknięcia miesiąca - alokacja kosztów,

  • Ścisła współpraca z Biurami Spółki w zakresie zdobywania informacji niezbędnych do sporządzenia wymaganych raportów zarządczych,

  • Współpraca z kontrolingiem grupowym oraz instytucjami zewnętrznymi (KNF, audytor).

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe - preferowane kierunki: finanse, kontroling, ubezpieczenia, matematyka,

  • Min. 5 lat doświadczenia w pionie ekonomiczno-finansowym,

  • Doświadczenie w przygotowywaniu raportów zarządczych i sprawozdań finansowych,

  • Znajomość zasad rachunkowości oraz doświadczenie w analizie danych w sektorze finansowym,

  • Udział w zamknięciu miesiąca, w tym alokacja kosztów,

  • Praktyczna znajomość narzędzia MS SQL,

  • Znajomość SAP FI/CO,

  • Umiejętność współtworzenia planów finansowych,

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel, Power Point,

  • Skrupulatność, dokładność, dociekliwość,

  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej, samodzielność i elastyczność,

  • Wysokie zdolności interpersonalne (konieczność stałych kontaktów z Dyrektorami, Kierownikami, Zarządem oraz Spółkami z Grupy),

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2,

Mile widziane

  • Doświadczenie w branży ubezpieczeniowej,

  • Ogólna wiedza o działalności ubezpieczeniowej,

  • Znajomość IFRS.

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

  • Pracę w nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się firmie wchodzącej w skład jednej z największych międzynarodowych grup ubezpieczeniowo-finansowych,

  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji,

  • Udział w ciekawych projektach, w tym kontrolingowych,

  • Pracę w zgranym, profesjonalnym i doświadczonym zespole,

  • Regularny feedback, który pomoże rozwijać Twoje kompetencje,

  • Niezbędne narzędzia do pracy, w tym służbowy laptop,

  • Elastyczny czas pracy (możliwość rozpoczęcia pracy w godzinach 7:00-10:00),

  • Praca hybrydowa: 50% pracy w Biurze, 50% pracy z domu,

  • Swobodna atmosfera: mówimy do siebie na "Ty",

  • Szeroki pakiet benefitów m.in prywatną opiekę medyczną wraz z dostępem do lekarzy specjalistów, ubezpieczenie grupowe na życie oraz pakiet sportowo-rekreacyjny,

  • Zniżki na produkty firmowe.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • służbowy telefon do użytku prywatnego

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • paczki świąteczne

  • inicjatywy dobroczynne

Wiener to jedno z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na rynku. Należymy do międzynarodowej grupy Vienna Insurance Group. Zaspakajamy potrzeby naszych Klientów i zapewniamy im poczucie bezpieczeństwa poprzez stałe podnoszenie jakości usług i przejrzystość działania. Tworzymy wiarygodną i dynamiczną organizację, ponieważ stawiamy na przedsiębiorczość i innowacyjność, a zarazem dbamy o przyjazną atmosferę współpracy.

Przewiń do profilu firmy

Dodatkowe informacje

Poszukujemy osoby z doświadczeniem, pomysłami, entuzjazmem i umiejętnością budowania długoterminowych relacji i sieci kontaktów.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.