Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista ds. Kontrolingu finansowo-księgowego (Kontroler finansowo-księgowy)

ARP LEASING Sp. z o.o.O firmie

  • Nowy Świat 6/12, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 11 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

ARP LEASING Sp. z o.o.

Nowy Świat 6/12

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • odpowiedzialność za obsługę procesu kontroli finansowo-księgowej w Spółce,

  • planowanie i obsługa procesu kontroli finansowo-księgowej poszczególnych transakcji leasingowych,

  • raportowanie o stanie finansowo-księgowym poszczególnych transakcji leasingowych,

  • nadzór i realizacja prawidłowego przebiegu transakcji leasingowej pod kątem finansowo-księgowym,

  • koordynacja i realizacja procesów formalnych i dokumentowych w Spółce w zakresie kontroli finansowo-księgowej,

  • współpraca z jednostkami organizacyjnymi w Spółce i Grupie kapitałowej, do której należy Spółka oraz z podmiotami współpracującymi ze Spółką,

  • udział w konsolidacji zarządczej danych na potrzeby raportowania cyklicznego Grupy,

  • kontrola formalno-rachunkowa dokumentów finansowych dotyczących realizowanych umów oraz ich akceptacja od strony formalno-rachunkowej,

  • dekretacja faktur,

  • przygotowywanie informacji do księgowości na podstawie harmonogramów umów leasingowych do wystawienia faktur,

  • analiza prawidłowości sald kont rozrachunkowych oraz kont bankowych,

  • bieżąca kontrola terminowości spływu należności z tytułu zawartych umów,

  • sporządzanie przelewów dotyczących dokumentów zakupów,

  • udział w przygotowywaniu budżetów oraz prognoz i monitorowania ich wykonania,

  • współpraca z księgowością przy procesie zamknięcia miesiąca, kwartału i roku,

  • współtworzenie okresowych jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych,

  • dokonywanie podsumowań, opracowań zbiorczych, raportów i informacji dla różnych poziomów decyzyjnych,

  • doskonalenie, bieżąca aktualizacja i wdrażanie procedur oraz narzędzi kontrolingowych,

  • współpraca z audytorem zewnętrznym,

  • sporządzanie i aktualizowanie prognoz finansowych i rocznego budżetu,

  • kontrolowanie realizacji budżetu i planów, analizowanie odchyleń.

Nasze wymagania

  • posiadasz co najmniej 3-letnie doświadczenie w obszarze kontrolingu, rachunkowości finansowej i zarządczej, księgowości, dziale lub audycie finansowym, prawa podatkowego (VAT, PIT, CIT),

  • procesy, zasady i systemy księgowe oraz narzędzia kontrolingowe nie kryją przed Tobą tajemnic,

  • jesteś samodzielny i posiadasz umiejętność organizacji pracy własnej,

  • posiadasz wykształcenie wyższe ekonomiczne (preferowane: finanse, rachunkowość, ekonomia),

  • tworzyłeś analizy i zestawienia do informacji zarządczej,

  • sprawnie wykorzystujesz narzędzia Ms Office (w szczególności Excel).

Mile widziane

  • znajomość produktów finansowych,

  • podstawowa znajomość zagadnień z zakresu rachunkowości w instytucjach finansowych,

  • gotowość do podejmowania nowych wyzwań, umiejętność nawiązywania kontaktów, pracy operacyjnej z ludźmi,

  • doskonałe zdolności analityczne,

  • skrupulatność, terminowość, zorientowanie na detale, otwartość, proaktywna postawa.

To oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

  • atrakcyjne wynagrodzenie,

  • opiekę medyczna Lux-Med.,

  • doskonałą lokalizację biura (centrum Warszawy – rondo de Gaulle’a),

  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych w zakresie edukacji,

  • przyjazne środowisko pracy w dynamicznym zespole,

  • możliwość rozwoju i tworzenia niestandardowych rozwiązań.

ARP Leasing Sp. z o.o. jest częścią Grupy Kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Jej celem jest wspieranie polskich przedsiębiorców w zakresie finansowania specjalistycznych maszyn i urządzeń, automatyki przemysłowej oraz indywidualnych ciągów technologicznych z długim okresem wytwarzania. ARP Leasing oferuje standardową gamę produktów leasingowych (leasing operacyjny, leasing finansowy, leasing zwrotny) na warunkach komercyjnych, dla obecnych klientów ARP S.A. (w tym szczególnie dla spółek z Grupy ARP S.A.) i komplementarnie w ramach uzupełnienia oferty dla MŚP, także dla nowych klientów poprzez ogólnopolską sieć Centrów Obsługi Przedsiębiorców (COP). Od momentu wprowadzenia w Polsce stanu pandemii, ARP Leasing realizuje także zadania związane ze wsparciem płynności przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej na podstawie ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

Przewiń do profilu firmy