Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Specjalista ds. Kontrolingu i Finansów

Klient Pracuj.pl

  • Gdynia

    Gdynia, pomorskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowywanie raportów finansowych w ramach grupowego i lokalnego systemu raportowania, analiz i sprawozdań (cyklicznych i ad hoc);

  • Przygotowanie i prezentacja raportów, danych zarządczych;

  • Analiza bieżących wyników spółki, wyjaśnianie odchyleń i proponowanie działań korygujących;

  • Tworzenie rocznego budżetu finansowego i planowania średnioterminowego oraz wspieranie kierownictwa w procesie budżetowania;

  • Udział w przygotowywaniu budżetów i prognoz finansowych oraz ich aktualizacji;

  • Współpraca z instytucjami finansowymi (Banki, Ubezpieczyciele) w zakresie pozyskiwania finansowania;

  • Bieżąca obsługa kredytów oraz gwarancji;

  • Ciągła komunikacja z działami operacyjnymi i handlowym w zakresie planowania, prognozowania i kontroli;

  • Analiza kosztów przy udziale osób odpowiedzialnych za obszary;

  • Konsolidacja zarządcza danych Grupy na potrzeby raportowania;

  • Przygotowywanie dokumentacji na potrzeby badania sprawozdania finansowego;

  • Zawieranie transakcji walutowych (forward);

  • Wsparcie pozostałych pracowników działu.

Nasze wymagania

  • Doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku;

  • Znajomość zagadnień z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej;

  • Znajomość procedur bankowych, obsługi dokumentacji kredytowej i gwarancyjnej;

  • MS Excel i Power Point – biegła znajomość;

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego;

  • Umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów;

  • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, analityczne oraz organizacyjne;

  • Umiejętność pracy pod presją czasu i wielozadaniowość;

  • Wysoki poziom zaangażowania, samodzielność i skrupulatność;

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe.

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w dużej prężnie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku;

  • Pracę w kreatywnym i zgranym zespole;

  • Możliwość rozwoju, poszerzania wiedzy i kwalifikacji;

  • Możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia.