Ta oferta pracy jest nieaktualna od 38 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. Kontrolingu

  • Łódź, łódzkie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 2017-06-20

Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania - Łódź Sp. z o.o.

Miejsce pracy: Łódź
Region: łódzkie

Specjalista ds. kontrolingu/ rachunkowości zarządczej jest samodzielnym stanowiskiem w dziale finansowo-księgowym. Osoba pełniąca tę rolę pod nadzorem Głównego Księgowego czynnie uczestniczy w przygotowaniu planu finansowego  i kontroli jego realizacji oraz współpracuje z działem księgowym w związku z tworzeniem nowego planu kont dostosowanym do zarządzania poprzez rachunkowość zarządczą. Analizuje procesy powstawania kosztów we wszystkich działach Spółki. Kandydat powinien mieć wyższe wykształcenie, najlepiej ekonomiczne. Dodatkowo mile widziane jest doświadczenie zawodowe albo odbyte praktyki w dziale kontrolingu lub księgowości. Specjalista ds. kontrolingu/ rachunkowości zarządczej  powinien również biegle posługiwać się arkuszami kalkulacyjnymi i posiadać ponadprzeciętne umiejętności analityczne. Duże znaczenie w ramach wykonywanych na tym stanowisku obowiązków ma również wiedza teoretyczna z zakresu rachunkowości zarządczej i finansowej.

Zakres obowiązków

Uczestniczenie w procesie tworzenia działu kontrolingu, współpraca przy analizie procesów powstawania  nowych usług działalności Spółki.

  • współpraca  w przygotowywaniu rocznego planu finansowego oraz kontrola jego realizacji i analiza odchyleń,
  • analizowanie rentowności według poszczególnej  działalności usług itp.,
  • wykonywanie kalkulacji dotyczących oceny rentowności planowanych projektów i inwestycji,
  • wykonywanie kalkulacji na potrzeby działu księgowości: wyliczenia rezerw i odpisów aktualizacyjnych,
  • sporządzanie analiz i raportów finansowych na wewnętrzne potrzeby firmy: dla kierownictwa lub dla innych działów,
  • sporządzanie cyklicznych raportów dla Zarządu i Głównej Księgowej,
  • utrzymanie i rozwój systemów analiz, raportowania i kontrolingu.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (rachunkowość, ekonomia lub pokrewne),
  • doświadczenie w pracy w pionie finansowym, (preferowane w przedsiębiorstwie produkcyjnym),
  • znajomość kluczowych zasad rachunkowości oraz zagadnień kontrolingu,
  • bardzo dobra znajomość MS Office (głównie MS Excel),
  • znajomość systemów klasy ERP będzie dodatkowym atutem,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • efektywna komunikacja.

Firma oferuje:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • udział w profesjonalnych szkoleniach,
  • bogaty pakiet benefitów.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez MPO Łódź Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”.

Informujemy, że Administratorem danych jest MPO Łódź Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ul. Tokarzewskiego 2. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

Niepoprawne hasło albo email.

Niepoprawne hasło.

Wystąpił błąd podczas logowania.

Niepoprawny link.

  • lub Załóż konto

Załóż konto

Załóż konto, aby łatwiej szukać pracy.

Przepraszamy, podczas rejestracji wystąpił błąd.

Użytkownik o podanym adresie e-mail jest już zarejestrowany.

Przepraszamy, wystąpił błąd podczas tworzenia użytkownika

  • lub Zaloguj się