Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. Kontrolingu

BiofarmO firmie

  • Poznań, wielkopolskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna
  • rekrutacja zdalna

Biofarm

Wałbrzyska 13

Grunwald

Poznań

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • monitorowanie kosztów i odchyleń oraz dostarczanie wiarygodnej informacji zarządczej, służącej do podejmowania decyzji Zarządowi Spółki
  • uczestnictwo w procesie budżetowania i prognozowania
  • uczestnictwo w procesie zamknięcia miesiąca
  • uczestnictwo w procesie kontroli finansowej realizowanych i planowanych projektów biznesowych, ocenie rentowności, analizie odchyleń od budżetu.
  • uczestnictwo w cyklicznych spotkaniach z kierownikami centrów kosztów w celu kontroli alokacji kosztów oraz w przypadku przekroczenia budżetów komentowanie odchyleń i wypracowywanie działań optymalizacyjnych.
  • uczestnictwo w tworzeniu narzędzi oraz procedur kontrolingowych
  • współpraca w zakresie projektów optymalizacyjnych
  • uczestnictwo w przygotowywaniu kalkulacji i analiz w tym m.in.: kosztów w ujęciu rodzajowym i funkcjonalnym w wyznaczonym obszarze, TKW, odchyleń od cen ewidencyjnych i innych wynikających z potrzeb bieżącej działalności firmy.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, zarządzanie, ekonomia, rachunkowość)
  • min 2-letnie doświadczenie na stanowisku Młodszego Specjalisty ds. Kontrolingu lub pokrewnym (mile widziane w firmie produkcyjnej),
  • umiejętność pracy z danymi, analizy oraz prezentacji wniosków z nich płynących,
  • bardzo dobra znajomość arkusza kalkulacyjnego Excel i baz danych, w tym mile widziana znajomość VBA,
  • znajomość zagadnień z obszarów księgowość, finanse i rachunkowość,
  • znajomość tworzenia budżetów i uczestnictwo w tworzeniu budżetów firmy,
  • znajomość zagadnień z zakresu rozliczeń i alokacji kosztowych,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • łatwość przyswajania wiedzy,
  • umiejętności analityczne,
  • samodzielność, dokładność i systematyczność,
  • dobra organizacja pracy własnej,

To oferujemy

  • możliwość indywidualnego rozwoju,
  • możliwość zdobycia bogatego doświadczenia i wiedzy
  • uczestnictwo w projektach międzydziałowych
  • współpraca w zgranym zespole,
  • umowa o pracę – brak okresu próbnego,
  • atrakcyjny pakiet medyczny i socjalny

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • owoce
  • spotkania integracyjne
  • parking dla pracowników
  • karty przedpłacone
  • dofinansowanie wakacji dzieci
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne

Specjalista ds. Kontrolingu, Wałbrzyska 13, Grunwald, Poznań