Oferta pracy

Specjalista ds. Księgi Głównej i Rozliczeń Podatkowych

CEMEX Polska Sp. z o.o.

  • Krakowiaków 46, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Krakowiaków 46

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Kalkulacja bieżących rozliczeń podatkowych w zakresie podatku CIT, podatku u źródła, podatku akcyzowego i podatków lokalnych.

  • Sporządzanie deklaracji podatkowych w ww. zakresie i składanie w ustawowo przewidzianych terminach.

  • Sporządzanie i składanie informacji podatkowych CIT-ST, ORD-U, IFT-2R.

  • Przygotowywanie dokumentów dot. rejestracji/wyrejestrowania kas fiskalnych.

  • Przygotowywanie i składanie zgłoszeń aktualizacyjnych do Urzędów Skarbowych.

  • Raportowanie na potrzeby centrali, Zarządu

  • Bieżące kontakty z organami podatkowymi, w tym przygotowywanie korespondencji.

  • Współpraca z doradcą podatkowym i audytorami Spółki oraz wsparcie podczas kontroli podatkowych.

  • Wsparcie w zakresie analizy zdarzeń gospodarczych pod kątem właściwej klasyfikacji księgowej;

  • Nadzór nad rozliczaniem projektów inwestycyjnych i przypisywanie budżetów inwestycyjnych;

  • Wsparcie procesów w spółce zależnej.

Nasze wymagania

  • Wyższe wykształcenie (preferowane kierunki: Ekonomia, Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość),

  • Min. 2 lata doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku,

  • Znajomość przepisów z zakresu prawa podatkowego, przepisów ustawy o rachunkowości, MSSF,

  • Doświadczenie w analizach/ raportowaniu/ koordynowaniu projektami,

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office w szczególności Word i Excel,

  • Bardzo dobra znajomość programu SAP (warunek konieczny),

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (praca w międzynarodowym środowisku),

  • Zdolność analitycznego myślenia i wyciągania syntetycznych wniosków,

  • Umiejętność pracy z liczbami,

  • Samodzielne planowanie i organizacji pracy,

  • Komunikatywność i umiejętność pracy w międzynarodowym zespole,

  • Umiejętność ustalenia priorytetów oraz inicjatywa w realizacji powierzonych zadań.

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,

  • Pracę w ambitnym i twórczym zespole,

  • Szansę na zdobycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku,

  • Możliwość rozwoju oraz podnoszenia kwalifikacji,

  • Atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń (m.in. Pakiet Rozszerzony w LUXMED, Karta FitProfit, Bonusy Świąteczne, Nagrody za osiągnięcia, itp.).

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • spotkania integracyjne

  • program emerytalny

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie usług turystycznych

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • wyprawka dla dziecka

  • wyprawka szkolna

  • inicjatywy dobroczynne

  • pikniki rodzinne

  • dodatkowy urlop