Specjalista ds. Księgi Głównej i sprawozdawczości finansowej z językiem angielskim

Minova Ekochem S.A.O firmie

Minova Ekochem S.A.

Budowlana 10

Siemianowice Śląskie

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Jeżeli tworzenie raportów w Excelu przy użyciu tabel przestawnych Cię nie przeraża i brałeś udział w przygotowaniu sprawozdania finansowego z uwzględnieniem Ustawy o Rachunkowości i Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej to właśnie Ciebie poszukujemy.
  • Sprawdzanie i uzgadnianie kont ksiąg pomocniczych do księgi głównej,
  • Koordynacja procesu zamknięcia okresów sprawozdawczych,
  • Szacowanie kwot i wprowadzanie dokumentów dotyczących rezerw,
  • Udział w przygotowaniu rocznego sprawozdania finansowego,
  • Współpracę z zewnętrznym audytorem w zakresie audytu finansowego
  • Monitoring przeterminowanych należności i zgłaszanie ich do ewentualnego ściągania przez prawników,
  • Przygotowywanie raportów miesięcznych, półrocznych i rocznych oraz innych okresowych, zgodnych ze standardami grupy, w szczególności:
  • a) Raportowanie w systemie 4S,
  • b) Uzgadnianie i wyjaśnianie różnic pomiędzy raportami dla grupy a księgami rachunkowymi,
  • c) Przygotowywanie dodatkowych raportów i analiz dla grupy,
  • d) Koordynacja i konsolidacja w zakresie raportowania dla grupy na poziomie Polski,
  • e) Przygotowywanie wszelkich analiz i raportów na potrzeby Zarządu,
  • Przygotowywanie raportów do Głównego Urzędu Statystycznego,
  • Inne zadania zlecone przez przełożonego.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (finanse, rachunkowość, ekonomia),
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel,
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej,
  • Dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca pracę w międzynarodowym środowisku,
  • Dokładność i orientacja na cel,
  • Umiejętność samoorganizacji,
  • Umiejętność pracy zespołowej, komunikatywność, zdolności analityczne i łatwość uczenia się

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia + premia roczna uzależniona od wyników pracy
  • Prywatna opieka medyczna
  • Świadczenia z ZFŚS
  • Karta Benefit-Multisport
  • Pracę w firmie o stabilnej pozycji rynkowej
  • Możliwość rozwoju zawodowego oraz szkolenia
  • Możliwość udziału w interesujących projektach

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna

Naszym celem jest sukces każdego z klientów, każdego dnia, w każdym zakątku świata. Jesteśmy dumni z tego, że prowadzimy działalność w sposób bezpieczny, odpowiedzialny i zrównoważony.

Zasady jakimi się kierujemy na co dzień to:

Szanujemy i doceniamy każdego człowieka

Bezpieczeństwo, Zdrowie i Środowisko napędzają każdy aspekt naszej pracy

Razem tworzymy firmę – dzięki temu odnosimy sukcesy

Jako spółka grupy Minova, Minova Ekochem S.A. produkuje i sprzedaje chemiczne materiały budowlane, systemy kotew skalnych, akcesoria dla górnictwa, budownictwa oraz dla przemysłu. W naszym asortymencie znajdują się środki do zabezpieczania tuneli, żywice do uszczelniania przed dostępem gazu i wody, materiały wypełniające ubytki w gruncie, materiały do renowacji budynków i wiele innych produktów.

Specjalista ds. Księgi Głównej i sprawozdawczości finansowej z językiem angielskim, Budowlana 10, Siemianowice Śląskie