Oferta pracy

Specjalista ds. księgowości (GL)

ArcelorMittal Distribution Solutions Poland Sp. z o.o.O firmie

  • Stalowa 1, Katowice
    Katowice, śląskie
  • Ogłoszenie wygasło 23 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

ArcelorMittal Distribution Solutions Poland Sp. z o.o.

Stalowa 1

Katowice

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych (m.in. aktywacja środków trwałych, księgowanie zwiększenia wartości, likwidacji, amortyzacji, wystawianie dokumentów OT, LT)

  • Ścisła współpraca z innymi działami w zakresie majątku trwałego spółki, nadzór w zakresie środków trwałych

  • Wykonywanie kontroli SOX w zakresie środków trwałych

  • Księgowanie dokumentów, rezerw, rozliczeń międzyokresowych

  • Weryfikacja i kompletowanie dokumentacji na potrzeby VAT

  • Analiza i uzgadnianie rozrachunków z podmiotami powiązanym (Intercompany reconciliation)

  • Udział w okresowym zamykaniu ksiąg

  • Przygotowywanie sprawozdań dla instytucji zewnętrznych (NBP, GUS)

  • Pomoc w sporządzaniu bilansów oraz sprawozdań finansowych zgodnie z polskimi oraz międzynarodowymi standardami rachunkowości

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe lub średnie ekonomiczne z rachunkowości

  • Minimum 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku (w obszarze pełnej księgowości spółki – np. w spółce z o.o.)

  • Znajomość podstawowych przepisów ustawy o rachunkowości, ustaw podatkowych oraz ustawy o VAT

  • Doświadczenie w pracy z systemem SAP będzie znaczącym atutem

  • Praktyczna znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności dobra znajomość programu MS Excel

  • Bardzo dobra organizacja pracy, dokładność, przejawianie inicjatywy, otwartość na zmiany

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu minimum komunikatywnym, poziom A2-B1

  • Komunikatywność, umiejętność analitycznego myślenia

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • owoce

  • program emerytalny

  • preferencyjne pożyczki

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • program rekomendacji pracowników

  • możliwość uzyskania uprawnień

  • pikniki rodzinne