Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista ds. księgowości i administracji

ABO WIND POLSKA sp. z o.o.O firmie

  • Henryka Sienkiewicza 72
    Łódź, łódzkie
  • Ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Umowa o pracę, Umowa na zastępstwo
  • Pełny etat
  • Specjalista

ABO WIND POLSKA sp. z o.o.

Henryka Sienkiewicza 72

Łódź

Niemiecka firma ABO Wind od 25 lat rozwija i wdraża projekty związane z energią odnawialną. Dziś ABO Wind jest obecne w 16 krajach na czterech kontynentach i zatrudnia około 750 pracowników. Firma zrealizowała już projekty energetyczne o łącznej mocy ponad 3 GW na całym świecie. ABO Wind działa w Polsce od 2019 i na początku ubiegłego roku otworzyło swoje biuro w Łodzi.

Obecnie poszukujemy osoby na zastępstwo (12 miesięcy). W związku z dynamicznym rozwojem naszego zespołu oraz nadchodzącymi projektami, po okresie zastępstwa, istnieje duże prawdopodobieństwo pracy stałej.

Opis stanowiska:

  • Dokumentacja transakcji przedsiębiorstwa zgodnie z wymogami prawnymi i podatkowymi
  • Tworzenie kwartalnych i rocznych raportów finansowych
  • Monitorowanie środków pieniężnych, jak i zarządzanie płatnościami przychodzącymi i wychodzącymi
  • Kontrola kosztów i planowanie płynności
  • Analizy ad-hoc
  • Raportowanie do spółki macierzystej
  • Ścisła współpraca z lokalnym doradcą podatkowym i księgowym, a także z odpowiednimi instytucjami państwowymi i organami władzy
  • Współpraca z audytorami, koordynacja procesów audytowych
  • Nadzorowanie niezbędnych wniosków kierowanych do władz publicznych i organizacji komercyjnych
  • Kontakt z urzędami skarbowymi / bankami / audytorami
  • Rejestracja założycielska i podatkowa nowych spółek celowych (SPV)
  • Zarządzanie flotą
  • Ogólne prace administracyjne, w tym m.in.:
    • Zarządzanie umowami i negocjacjami cenowymi ze sprzedawcami oraz usługodawcami w zakresie najmu i zaopatrzenia biura
    • Organizacja biura: zarządzanie budżetem G&A, optymalizacja kosztów firmowych, monitorowanie zapasów, przegląd i zatwierdzanie zakupów biurowych
    • Zarządzanie dokumentami (np. umowami, kontraktami)
    • Pomoc w procesie wdrażania nowych pracowników
    • Organizacja szkoleń wprowadzających dla nowych pracowników
    • Zapewnienie aktualności polityk firmowych
    • Sporządzanie umów o pracę

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (finanse / rachunkowość)
  • Wiedza z zakresu rachunkowości i podatków
  • Co najmniej 4 lata doświadczenia zawodowego, najlepiej w środowisku międzynarodowym
  • Doświadczenie w zakresie sprawozdawczości wobec zagranicznej spółki matki
  • Biegła znajomość języka polskiego i angielskiego (mile widziany język niemiecki)
  • Dobre umiejętności organizacyjne i analityczne
  • Aktywne podejmowanie zadań
  • Umiejętność pracy nad wieloma projektami w tym samym czasie

Oferujemy:

  • Interesujące i zróżnicowane możliwości w szybko rozwijającym się sektorze odnawialnych źródeł energii
  • Przyjazną atmosferę pracy w płaskiej strukturze organizacji
  • Możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń z różnymi departamentami firmy, z wielu krajów świata
  • Szansę na rozwój zawodowy i osobisty
  • Nowoczesne biuro w centrum Łodzi oraz możliwość częściowej pracy zdalnej
  • Benefity pracownicze

Ogłoszenie archiwalne