Oferta pracy

Specjalista ds. księgowości i finansów (k/m)

TrenkwalderO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

Trenkwalder jest jednym z liderów w branży HR w Polsce, specjalizując się w rekrutacjach, outsourcingu i doradztwie personalnym. Jesteśmy częścią Trenkwalder Group AG, która od ponad 30 lat świadczy usługi HR w 17 krajach Europy, wspierając kandydatów oraz firmy w realizacji ich celów zawodowych i biznesowych.

Aktualnie dla naszego Klienta poszukujemy osób na stanowisko:

Numer ref.: SKF/WAW/1120

Obowiązki:

  • przegląd amerykańskich zapisów księgowych „GAAP”, dokumentów źródłowych i uzgodnień kont,
  • przygotowanie i wdrożenie niezbędnych korekt do amerykańskich „GAAP” w celu zapewnienia dostosowania do lokalnych wymogów księgowych i podatkowych,
  • weryfikacja różnic między ustawowymi i amerykańskimi księgami „GAAP”,
  • wykonywanie ustawowych działań „zamknięcia” na koniec roku,
  • obliczanie bieżącego i odroczonego podatku dochodowego, współpraca z doradcami podatkowymi,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych i kopii zapasowych dla sald zarejestrowanych,
  • przygotowanie i koordynacja dokumentów niezbędnych do procesu audytu zewnętrznego, zapewnienie sprawnego audytu,
  • wspieranie zatwierdzania i składania sprawozdania finansowego,
  • sporządzanie sprawozdań statystycznych, NBP, Intrastat i podobnych,
  • wspieranie audytów wewnętrznych i zewnętrznych oraz kontroli podatkowych,
  • pomoc w realizacji zewnętrznych zmian prawnych i projektów wymogów,
  • udział w projektach zmiany biznesu od strony finansowej (przejęcia, dyspozycje itp.).

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (mile widziane kierunkowe: księgowość/finanse),
  • znajomość regulacji prawnych w obszarze księgowości,
  • zaawansowane umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej w języku angielskim,
  • silne umiejętności interpersonalne i komunikacyjne,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w tym Excel,
  • umiejętności analityczne i doskonała dbałość o szczegóły,
  • gotowość do wdrażania/tworzenia nowych procedur, usprawniających koordynację finansów w korporacji.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na pełen etat w oparciu o umowę o pracę,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • pracę w systemie jednozmianowym,
  • pracę w stabilnej, międzynarodowej organizacji, rozwijającej swoje struktury w Polsce.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Agencja zatrudnienia Trenkwalder & Partner Sp. z o.o., nr cert. 388.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy