Ta oferta pracy jest nieaktualna od 19 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. Księgowości i Sprawozdawczości

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 03.09.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Należymy do Grupy PSA, w skład której wchodzą marki Peugeot, Citoen i DS, jesteśmy obecni w 160 krajach na całym świecie.

    Oferujemy przedsiębiorcom i klientom indywidualnym szeroką gamę produktów leasingowych, pożyczki oraz wynajem długoterminowy na zakup samochodów marek Peugeot, Citroen oraz DS.

    Obecnie poszukujemy osoby zainteresowanej tematyką analiz, księgowości i sprawozdawczości. Ważne, by była to osoba z doświadczeniem w księgowości, ze znajomością MS Excel.

    miejsce pracy przy ul. Domaniewskiej w Warszawie

    Główne zadania:

    • Czynny udział w zamknięciach okresowych oraz w przygotowywaniu sprawozdania finansowego i raportów miesięcznych
    • Analiza danych sprawozdawczych i księgowych
    • Wyjaśnianie różnic z pracownikami innych działów oraz kontrahentami
    • Analiza zapisów księgowych i dokonywanie korekt
    • Wystawianie i księgowanie faktur kosztowych, sprzedażowych, dokumentów księgowych
    • Księgowanie wyciągów bankowych
    • Rozliczenia kont rozrachunkowych
    • Kontakty z audytorami, przygotowywanie raportów
    • Korespondencja z udziałowcami (również w języku angielskim)

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe: rachunkowość, finanse przedsiębiorstw lub kierunki pokrewne
    • Wymagane doświadczenie w pracy w Dziale Księgowości, w międzynarodowej instytucji finansowej/ firmie leasingowej / kredytowej / pożyczkowej lub w Dziale Audytu
    • Wiedza z zakresu ustawy o rachunkowości
    • Zmysł analityczny
    • Komunikatywna znajomość języka angielskiego, zwłaszcza terminologii księgowej
    • Bardzo dobra znajomość Excela – funkcji służących do analizy i porównywania danych

    Dodatkowym atutem będzie:

    • Znajomość podstaw Accessa
    • Znajomość standardów MSR/MSSF
    • Znajomość zagadnień podatkowych, VAT i CIT

    Oferujemy:

    • Umowę o pracę
    • Benefity pracownicze i szkolenia zawodowe
    • Ciekawe wyzwania