Oferta pracy

Specjalista ds. księgowości - Księgowa / Księgowy

Teknos Sp. z o.o.

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Księgowanie dokumentów wraz z ich weryfikacją pod kątem obwiązujących przepisów,

  • Dbałość o poprawność wprowadzanych danych do systemu księgowego z uwzględnieniem różnych obszarów: Księgi Głównej, środków trwałych, rezerw,

  • Archiwizacja dokumentów,

  • Tworzenie zestawień księgowych i udział w przygotowaniu danych do sporządzania sprawozdań finansowych,

  • Aktywne uczestnictwo w procesie zamknięcia okresów sprawozdawczych miesiąca oraz roku (rezerwy, zapasy, uzgadnianie wybranych sald kont księgowych),

  • Uzgadnianie rozliczeń wewnątrzgrupowych,

  • Przygotowywanie innych raportów zestawień na potrzeby spółki oraz analiz ad hoc,

  • Sporządzanie sprawozdań do GUS,

  • Współpraca z audytorami.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (minimum licencjat) z obszaru finansów, ekonomii,

  • Minimum 2-lata doświadczenia zawodowego w księgowości,

  • Język angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym,

  • Praktyczna znajomość MS Office (szczególnie w zakresie programu Excel),

  • Mile widziana znajomość oprogramowania z zakresu finansowo-księgowego - IFS,

  • Znajomość zagadnień z zakresu ustawy o rachunkowości, przepisów podatkowych oraz umiejętności ich zastosowania w praktyce,

  • Rzetelność, dokładność, komunikatywność, nastawienie na cel,

  • Odpowiedzialność za terminową realizację zadań.

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • opieka stomatologiczna

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • paczki świąteczne

Teknos jest globalną firmą, która prowadzi działalność w branży powłok w ponad 20 krajach w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Zatrudnia około 1 800 osób, a jej roczna wartość sprzedaży netto w 2020 roku wyniosła 384 mln euro. Teknos należy do czołowych dostawców powłok przemysłowych i ma ugruntowaną pozycję w sektorach sprzedaży detalicznej i farb dekoracyjnych. Założone w 1948 roku przedsiębiorstwo jest jedną z największych rodzinnych firm w Finlandii. Teknos dąży do realizacji swojego hasła “We make the world last longer” dostarczając inteligentne oraz zaawansowane technicznie farby i produkty zapewniające długotrwałą ochronę powierzchni. W firmie Teknos zawsze nawiązujemy bliską współpracę z klientami i wierzymy, że kluczem do sukcesu jest personel, dlatego opieramy naszą kulturę korporacyjną na rodzinnych wartościach, uważnie słuchamy wszystkich pracowników i zachęcamy ich do podejmowania inicjatywy. Naszym celem jest wykorzystać olbrzymi potencjał wykwalifikowanego personelu do tworzenia nowych rozwiązań dla klientów oraz kontynuowanie obranej strategii wzrostu.

Przewiń do profilu firmy