Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Specjalista ds. księgowości

Hendrickson Poland Sp. z o.o.O firmie

  • Na Zapleczu 25, Toruń
    Toruń, kujawsko-pomorskie
  • Ogłoszenie wygasło 20 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Hendrickson Poland Sp. z o.o.

Na Zapleczu 25

Toruń

Twój zakres obowiązków

  • Nadzór księgowy nad gospodarką magazynową, w tym: kontrola ewidencjonowania przychodów i rozchodów magazynowych, uzgadnianie stanów magazynowych, udział w inwentaryzacjach;

  • Rejestrowanie i księgowanie faktur zakupowych zagranicznych;

  • Udział w sporządzaniu deklaracji podatkowych, kontrola oraz weryfikacja rejestrów sprzedaży i zakupów niezbędnych do prawidłowego sporządzenia deklaracji VAT oraz VAT UE;

  • Przygotowywanie przelewów krajowych i zagranicznych;

  • Ewidencja wyciągów bankowych krajowych i walutowych;

  • Uzgadnianie kont na koniec każdego miesiąca (należności, zobowiązania); wiekowanie należności, przygotowanie zestawień dla kierownictwa i monity w sprawie płatności

  • Aktywne uczestnictwo w procesie zamknięcia miesiąca i roku;

  • Transakcje z podmiotami powiązanymi – kontakt z centralą firmy w języku angielskim w celach uzgodnień;

  • Sporadyczne wystawianie faktur sprzedaży krajowych i zagranicznych oraz korekt i ich księgowanie;

  • Wyjaśnianie reklamacji w kwestiach finansowych i wystawianie faktur korygujących;

  • Cząstkowe przygotowywanie danych do sprawozdania finansowego – zobowiązania i należności;

  • Praca w systemie SAP.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe;

  • Min. 3 lata stażu na podobnym stanowisku w zakładzie produkcyjnym;

  • Znajomości j. angielskiego - min. B1;

  • Biegłość w sporządzaniu zestawień i analiz w programie Excel;

  • Praktyka w wystawianiu i księgowaniu faktur krajowych i zagranicznych;

  • Znajomość Ustawy o Rachunkowości, VAT, gospodarki magazynowej;

  • Umiejętność współpracy z Klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi;

  • Umiejętność analitycznego myślenia oraz rozwiązywania problemów;

  • Osiągnięcia w zakresie wprowadzania usprawnień.

Mile widziane

  • Doświadczenie w pracy w firmie zagranicznej;

  • Praktyka w systemie SAP;

  • Doświadczenie w sporządzaniu deklaracji Intrastat;

  • Wiedza z zakresu środków trwałych.

To oferujemy

  • Możliwość podniesienia kompetencji zawodowych;

  • Ścieżkę kariery w kierunku Starszego Księgowego;

  • Okazję do rozwoju zawodowego, w tym szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne;

  • Poznanie standardów pracy w koncernie globalnym i jego wymagań;

  • Przestrzeń do proponowania i wdrażania własnych pomysłów;

  • Możliwość realizacji projektów wspierających rozwój firmy;

  • Elastyczny czas pracy;

  • Wynagrodzenie w oparciu o umowę o pracę oraz benefity pozapłacowe do wyboru.

  • Benefity

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

  • służbowy telefon do użytku prywatnego

  • firmowa biblioteka

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • pikniki rodzinne

Czy wiesz, że 95% naszej produkcji eksportujemy?

Firma działa w Polsce od ponad 25 lat i stale się rozwija. Od połowy 2018 roku staliśmy się częścią światowej grupy Hendrickson.

Przewiń do profilu firmy