Oferta pracy

Specjalista ds. księgowości

FOSS POLSKA Sp. z o.o.

  • Bracka 25, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Bracka 25

Warszawa

Twój zakres obowiązków

Do zespołu w Dziale Finansowo-Księgowym poszukujemy kandydata/kandydatki na stanowisko Specjalisty ds. księgowości. Rola wymaga prowadzenia codziennych spraw księgowych spółki – w szczególności księgowania dokumentów związanych z działalnością firmy w Polsce. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie współpracować z innymi działami firmy oraz zewnętrznymi klientami oraz dostawcami.

Jako nasz Specjalista ds. księgowości będziesz odpowiadać za:

• bieżące wprowadzanie dokumentów do systemu księgowego: zakupy krajowe, zakupy wewnątrzwspólnotowe, import, dokumenty związane z podróżami służbowymi – zarówno krajowymi, jak i międzynarodowymi), wyciągi bankowe, inne księgowania związane z zamknięciem miesiąca/roku;

• analizę kont należności i zobowiązań, monitorowanie i kontrola ściągalności należności;

• wprowadzanie płatności do systemu bankowego;

Ponadto, do Twoich obowiązków będzie należała analiza i kontrola/korekta księgi głównej i ksiąg pomocniczych, wsparcie w przygotowaniu rocznego sprawozdania finansowego Spółki oraz współpraca z audytorami.

Nasze wymagania

Poszukujemy specjalisty z wykształceniem w zakresie finansów i rachunkowości. Ponadto oczekujemy:

• minimum 3 lata doświadczenia w księgowości/finansach

• wiedzy z zakresu polskiego prawa podatkowego oraz Ustawy o rachunkowości (i/lub dużej chęci i umiejętności szybkiej nauki)

• obsługi pakietu MS Office (w szczególności Excel i Word)

• doświadczenia z systemami ERP – wcześniejsza praca w systemie SAP będzie bardzo dużym atutem

• komunikacji w języku i angielskim (min. poziom B1)

Umiejętności

Idealny kandydat dobrze współpracuje w zespole, ale jednocześnie potrafi pracować samodzielnie i niezależnie oraz zwraca uwagę na szczegóły. Oczekujemy również bardzo dobrych zdolności komunikacyjnych.

To oferujemy

Firma oferuje pełną księgowych wyzwań pracę w międzynarodowym środowisku oraz wspaniałą okazję do zawodowego rozwoju w naszych strukturach. Ponadto: atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet socjalny zawierający m. in. prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie oraz kartę MultiSport.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

Foss Polska, dostawca innowacyjnych rozwiązań analitycznych, lider w swojej branży, poszukuje utalentowanego specjalisty, który dołączy do zespołu w Dziale Finansowo-Księgowym na stanowisko: Specjalista ds. księgowości.

Przewiń do profilu firmy

Aplikacja

Jeśli jesteś zainteresowany tym stanowiskiem, prosimy o przesłanie aplikacji (CV) korzystając z przycisku poniżej.