Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista ds. księgowości z j. niemieckim (m/k)

PROFIT HR

  • Stargard

    Stargard, zachodniopomorskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna
  • rekrutacja zdalna

Rekrutujemy dla

Obecnie poszukujemy dla nowopowstającej niemieckiej spółki logistycznej w Stargardzie, kandydata/kandydatki na stanowisko Specjalista ds. księgowości. W związku z intensywnym rozwojem działalności w Polsce i planowanym rozpoczęciu działań już od września 2022 roku, chcielibyśmy zatrudnić osobę do działu księgowego, która przejmie częściowo odpowiedzialność za ten obszar w lokalizacji stargardzkiej i będzie ściśle współpracowała z działem finansowo-księgowym spółki siostrzanej.

Twój zakres obowiązków

  • aktywny udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych według określonych standardów zgodnie z przepisami polskimi i koncernu,

  • dekretowanie i księgowanie dokumentów,

  • rozliczanie i nadzór nad rozrachunkami z dostawcami oraz wszelkie wyjaśnienia z tym związane,

  • księgowanie i wyliczenia rezerw, rozliczeń międzyokresowych kosztów itp.,

  • prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie ich z kontami księgi głównej, księgowanie wyciągów bankowych, delegacji, raportów kasowych,

  • rozliczanie i przyjmowanie inwestycji, środków trwałych,

  • przygotowywanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych,

  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP, Intrastat),

  • przygotowanie deklaracji miesięcznych VAT i innych rozliczeń związanych z wyliczeniem podatku od sprzedaży,

  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami,

  • pomoc w przygotowaniu sprawozdań rocznych zgodnie z przepisami polskimi i koncernowymi i innych obowiązków związanych z zakończeniami miesiąca i roku,

  • wszelkie inne polecenia przełożonego w ramach związanych z zajmowanym stanowiskiem.

Wymagania pracodawcy

  • wykształcenie ekonomiczne( preferowane rachunkowość i finanse),

  • doświadczenie zawodowe w pracy w dziale księgowym,

  • praktyczna znajomość ustawy o podatku VAT, podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o rachunkowości,

  • znajomość MS Office oraz systemów finansowo- księgowych,

  • zdolności analityczne oraz dobra organizacja i planowanie pracy własnej,

  • znajomość języka niemieckiego na poziomie min. B2, umożliwiającym swobodny i profesjonalny kontakt z Centralą spółki w Niemczech w mowie i piśmie,

  • otwartość na długofalową współpracę.

Pracodawca oferuje

  • interesującą pracę w międzynarodowym środowisku, w rozwijającej się od podstaw organizacji na rynku polskim, z dynamiczną ekspansją na rynkach europejskich,

  • stabilność zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę (planowane zatrudnienie od 01.10.2022),

  • atrakcyjne wynagrodzenie,

  • szkolenia,

  • intensywną fazę wdrożeniową,

  • pracę w dynamicznym i pełnym pasji zespole międzynarodowym,

  • możliwość awansu i rozwoju kompetencji.

  • Benefity

  • benefity w trakcie tworzenia oferty

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania, przesyłając CV w języku niemieckim z podaniem nr Ref. i nazwy stanowiska w tytule. Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami, a nadesłanych dokumentów nie odsyłamy. Prośba o zaznajomienie się z klauzulą informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych oraz wyrażenie zgody/ Einwilligung na przetwarzanie danych personalnych i zawarcie jej w nadsyłanym CV.

PROFIT HR

PROFIT HR (Certyfikat 8985) specjalizuje się w poszukiwaniu kandydatów i obsłudze Klientów niemieckojęzycznych w Polsce, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Stale poszukujemy specjalistów w różnych obszarach biznesowych znających język niemiecki i będących profesjonalistami w swojej branży.

Nasi Klienci to spółki międzynarodowe o ugruntowanych pozycjach, pochodzące w większości z krajów niemieckojęzycznych.

Przewiń do profilu firmy