Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista ds. Księgowych

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o.o.O firmie

  • Gdańsk

    Gdańsk, pomorskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • ewidencja dokumentów kosztowych z tytułu zakupu usług i materiałów, kontrola dokumentów pod kątem formalnorachunkowym i wstępna kwalifikacja podatkowa,

  • ewidencja i uzgodnienie rozliczeń międzyokresowych kosztów (w tym remonty ŚT),

  • ewidencja i nadzór nad biernymi rozliczeniami kosztów (zapewnienie współmierności przychodów i kosztów),

  • ewidencja, weryfikacja i uzgodnienie sald i projektów dotyczących obszaru ŚT i WNiP,

  • ewidencja wyceny kontraktów długoterminowych,

  • nadzór nad kompletnością utworzenia rezerw dla celów bilansowych,

  • prowadzenie ewidencji księgowej, bieżącą kontrola i uzgodnienie sald kont księgi głównej,

  • terminowa realizacja płatności zobowiązań handlowych, potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami,

  • ewidencja i rozliczanie kwot zatrzymanych z tytułu warunków umów, wadiów, kaucji,

  • uzgodnienie wzajemnych transakcji pomiędzy spółkami powiązanymi,

  • przygotowanie i analiza pakietu konsolidacyjnego,

  • przygotowywanie sprawozdań i raportów statystycznych i innych, wymaganych odrębnymi przepisami,

  • aktywny udział w procesie sporządzania sprawozdań finansowych,

  • aktywna współpraca z pozostałymi działami podczas przygotowywania miesięcznych, kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowych,

  • przeprowadzanie inwentaryzacji aktywów i pasywów zgodnie z obszarem określonym w zarządzeniu inwentaryzacyjnym.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe (finanse, rachunkowość, ekonomia),

  • doświadczenie na stanowisku księgowej/księgowego min. 4 lata, mile widziane doświadczenie księgowe w branży budowlanej lub projektowej,

  • znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i regulacji podatkowych

  • praktyczna znajomość obsługi systemów ERP (preferowana znajomość IFS Applications),

  • bardzo dobra znajomość obsługi komputera w zakresie MS Office (w szczególności MS Excel),

  • wysokorozwinięte zdolności analityczne, inicjatywa i umiejętność wyszukiwania rozwiązań,

  • samodzielność, dokładność i systematyczność w wykonywaniu powierzonych obowiązków,

  • umiejętność pracy w zespole.

To oferujemy

  • umowę o pracę,

  • prywatną opiekę medyczną,

  • dofinansowanie do biletów na wydarzenia kulturalne i kart sportowych,

  • pracę w prężnie działającej firmie, o ugruntowanej pozycji rynkowej,

  • zniżki kolejowe,

  • dodatkowy dzień wolny - Święto Kolejarza (25 XI),

  • eventy i pikniki,

  • deputat branżowy,

  • udział w PPK,

  • możliwość wykorzystania samochodu do celów prywatnych.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • spotkania integracyjne

  • służbowy samochód do użytku prywatnego

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dodatkowy urlop

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o.o.

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. należące do Grupy Kapitałowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., wyróżniająca się 65-letnim doświadczeniem w świadczeniu usług związanych z utrzymaniem, remontami i budową dróg kolejowych a także z naprawami i remontami maszyn do robót torowych, poszukuje kandydatów na stanowisko:

Specjalista ds. Księgowych.

Przewiń do profilu firmy