Specjalista ds. Licencji

APLIKACJE KRYTYCZNE sp. z o.o.

  • ważna jeszcze dzień
    do: 07 gru 2022
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna, praca hybrydowa

Chmielna 132/134

Wola

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Ewidencja posiadanych licencji oraz zebranie informacji w ramach spółki w zakresie: odnowienia licencji, zakupu nowych bądź wycofania obecnie używanych licencji

  • Realizacja procesów zakupowych, w tym przygotowanie niezbędnych dokumentów w celu uruchomienia procesu zakupowego licencji oprogramowania zgodnie z obowiązującymi regulacjami w spółce oraz zgłaszanie wniosku o zakup licencji na platformie zakupowej

  • Współpraca z osobami merytorycznymi w zakresie uzasadnienia potrzeby biznesowej zakupu licencji oprogramowania oraz przygotowania opisu przedmiotu zamówienia

  • Przeprowadzanie czynności poprzedzających proces budżetowania i planowania zakupu licencji oprogramowania

  • Weryfikacja zabezpieczenia środków w budżecie oraz weryfikacja ewentualnych możliwości przesunięć w budżecie w celu pozyskania środków na realizację zakupu licencji oprogramowania

  • Informowanie o zakupionych licencjach oprogramowania osoby zgłaszającej oraz koordynacja ich dystrybucji

  • Obsługa wniosków o instalację oprogramowania wymagającego licencji, w tym weryfikacja przydzielania licencji oprogramowania między pracownikami oraz weryfikacja możliwości dokupienia nowych licencji oprogramowania

  • Zarządzanie posiadanymi licencjami oprogramowania, w tym weryfikacja poziomu ich wykorzystania oraz terminów ważności

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe

  • Minimum 2-letnie doświadczenie - dla Specjalisty / minimum 4-letnie doświadczenie - dla Starszego Specjalisty lub Eksperta w zarządzaniu licencjami oprogramowania, w obszarze zgodności licencyjnej posiadanych i używanych produktów oraz cyklu życia licencji, zarządzania rejestrem oraz prowadzeniem inwentaryzacji oprogramowania

  • Znajomość rynku IT w obszarze modeli licencyjnych oraz umów licencyjnych, a także zasad licencjonowania producentów oprogramowania, w szczególności: Microsoft, Oracle, VMware, Adobe, Atlassian, w tym doświadczenie we współpracy z vendorami

  • Znajomość narzędzi SAM

  • Otwartość na przeprowadzanie analizy rynku licencji oprogramowania

  • Odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań

  • Samodzielność i dobra organizacja czasu pracy, w tym terminowa realizacja wyznaczonych zadań

  • Skrupulatność i dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań oraz umiejętność pracy pod presją czasu

  • Zaangażowanie i umiejętność pracy w zespole oraz komunikatywność

Mile widziane

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na pracę z umowami, instrukcjami i innymi dokumentami licencyjnymi dostawców oprogramowania

  • Doświadczenie w zakresie zakupów licencji oprogramowania, w tym przeprowadzania rozeznań rynku w celu oszacowania wartości zamówienia oraz udział w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego z obszaru IT

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

  • program emerytalny

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • dofinansowanie wypoczynku

  • parking dla rowerów

  • Pies w biurze? Zapraszamy!

Cenisz sobie pracę zespołową oraz rozwój z dala od korporacyjnego zgiełku?

Interesuje cię stabilna praca w firmie dostarczającej rozwiązania informatyczne dla milionów użytkowników, a przy tym chcesz mieć realny wpływ na realizowane projekty?

Zapraszamy! Stwórz z nami cyfrową przyszłość!

Przewiń do profilu firmy