Oferta pracy

Specjalista ds. Logistyki

SMA Magnetics Sp. z o.o.O firmie

  • Kraków, małopolskie

  • Ogłoszenie wygasło 7 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)
SMA Magnetics Sp. z o.o. – czołowy producent elementów indukcyjnych należący do grupy SMA Solar Technology, światowego lidera wyznaczającego trendy w technologii produkcji energii elektrycznej z energii promieniowania słonecznego.

Aktualnie poszukujemy kandydata na stanowisko:

Miejsce pracy: Zabierzów k. Krakowa

Opis stanowiska:

  • Optymalne pod względem kosztowym planowanie i organizowanie transportów krajowych
    i  międzynarodowych.
  • Monitorowanie przesyłek, nadzór i koordynacja transportów.
  • Kontakt z kierowcami, przewoźnikami i partnerami logistycznymi.
  • Rozwiązywanie bieżących problemów z zakresu logistyki.
  • Opracowywanie ofert i negocjowanie korzystnych warunków transportu.
  • Poszukiwanie nowych rozwiązań optymalizujących koszty transportu oraz usprawniających obsługę logistyczną.
  • Ścisła współpraca z magazynem i innymi działami operacyjnymi z w zakresie obsługi logistycznej.
  • Prowadzenie reklamacji transportowych.
  • Dbałość o prawidłowy przepływ informacji w procesie logistycznym i poprawność dokumentów transportowych.
  • Przygotowanie i gromadzenie dokumentacji transportowych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Dokonywanie odpraw eksportowych oraz sprawdzanie kompletności oraz poprawności dokumentów celnych.
  • Konsultacje w zakresie stosowania procedur celnych z agencjami celnymi.
  • Monitorowanie przebiegu odpraw celnych oraz współpraca z urzędami celnymi i służbami kontrolnymi.
  • Praca w systemie ERP CDN oraz na arkuszach kalkulacyjnych Excel.

Oczekiwania:

  • Umiejętność planowania własnej pracy mając na uwadze stawiane priorytety.
  • Umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów.
  • Zdolność do szybkiego uczenia się i adaptowania do nowych zadań.
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku będzie dodatkowym atutem.
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie umożliwiająca swobodną komunikację.
  • Wykształcenie minimum średnie, preferowane wyższe.
  • Bardzo dobra znajomość obsługi komputera i pakietu Office, w szczególności arkusz kalkulacyjny Excel.
  • Mile widziane doświadczenie pracy w systemie ERP CDN.
  • Znajomość przepisów transportowych (Prawo przewozowe, CMR, Incoterms, Ustawa
    o transporcie drogowym) oraz dokumentów w procesie magazynowym.

Oferujemy:

  • Szanse realizacji ambicji zawodowych w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej.
  • Stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.
  • Atrakcyjny pakiet świadczeń socjalnych.
  • Przyjazną atmosferę w pracy.
  • Możliwość rozwoju zawodowego w obszarze logistyki, szkolenia.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy